Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Garnitur szyty na miarę to wyjątkowy i elegancki element męskiej mody. Symbolizuje najwyższą elegancję i status. Ile kosztuje taki garnitur?

Garnitur szyty na miarę – rodzaje

Wadą gotowych garniturów jest to, że często są one produkowane masowo. Stosowane są tańsze materiały i są cięte według standardowych wzorów, które są idealne tylko dla wysoce symetrycznych mężczyzn. Ale ponieważ ludzie nie są symetryczni, nie możesz oczekiwać, że gotowy garnitur będzie na ciebie idealnie pasował. Dopasowaniu garnituru często towarzyszą wady, czasem małe, a czasem większe. Jeśli więc uważasz się za perfekcjonistę, lepszym wyborem będzie garnitur szyty na miarę.

Zwykle cena takiego garnituru jest nieco wyższa. Należy wykonać pomiary, a następnie dopasować do nich standardowy wykrój. Garnitury szyte na miarę dają możliwość dostosowania wielu rzeczy (od tkaniny po guziki i kształty klap). Garnitur szyty na miarę będzie dopasowany do twoich upodobań. Pamiętaj jednak, że cena i jakość tej usługi mogą się znacznie różnić w zależności od wybranego dostawcy.

Ile kosztuje garnitur na miarę i od czego zależy cena?

To ile kosztuje garnitur na miarę, zależy od jakości tkaniny i wykonawcy. Najczęściej garnitury tego typu kosztują od 500 do kilkunastu tysięcy złotych. To wyjątkowy kostium, stworzony specjalnie dla ciebie. Masz tu możliwość decydowania o każdym szczególe marynarki i spodni.

Krawiec doradzi ci, jaki powinien być garnitur. Na przykład na ramionach. Ważna jest przynajmniej podstawowa wiedza o męskiej modzie. To ile kosztuje garnitur na miarę, zależy też od okazji na jaką jest przeznaczony.

Elegancki garnitur szyty na miarę – cena jedno i dwurzędowego modelu

Istnieją dwa rodzaje garniturów: dwuczęściowy i trzyczęściowy. W pierwszym przypadku są tylko dwa elementy - marynarka i spodnie, w tym drugim kamizelka uzupełnia elegancki garnitur szyty na miarę. Cena w tym przypadku jest też oczywiście wyższa.

Marynarka może być jednorzędowa lub dwurzędowa. Marynarka jednorzędowa ma jeden rząd guzików, dwurzędowa dwa. Marynarka dwurzędowa zapinana jest na zakładkę. Kolejnym elementem są klapy, które powinien mieć każdy elegancki garnitur szyty na miarę. Cena w tym przypadku jest jednakowa. Mogą być prostokątne, spiczaste lub przypominające szal na smokingach. Klapy spiczaste są uważane za bardziej formalne niż klapy kwadratowe. Średnio wcięte klapy to współczesny standard męskich marynarek. Naszywane kieszenie są naszyte na zewnątrz i często obok siebie.

garnitur

Jaki powinien być garnitur męski szyty na miarę

Nad prawą kieszenią, powinna znajdować się mała dodatkowa kieszonka. W dawnych czasach noszono w niej zegarki kieszonkowe. Teraz wygodnie jest nosić tam pieniądze lub bilety. Elegancki garnitur męski szyty na miarę ma na prawą kieszenią dodatkowy element bez zapięcia. Nieformalne marynarki – blezery zapinane są na jeden guzik, a prawie wszystkie garnitury na dwa guziki. Garnitur męski szyty na miarę nie powinien mieć plastikowych guzików, ale z kości. Wzór jest nakładany na plastikowe guziki ze stemplem, więc są one dokładnie takie same. Na guzikach rogowych i drewnianych wzór nie może być taki sam.