Garnitur ślubny butelkowa zieleń – dlaczego warto postawić na zielony garnitur ślubny?

Zielone garnitury nie zawsze były modne. W latach 70. uznawane były za kwintesencje kiczu. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło i dziś zielony garnitur nadaję się nawet do ślubu.

Garnitur ślubny - butelkowa zieleń, do czego pasuje?

Oprócz oczywistych opcji łączenia czerni i bieli, do zielonego garnituru można dopasować więcej kolorów, niż myślisz. Z czym łączy się tego typu garnitur ślubny? Butelkowa zieleń doskonale łączy się z ziemistymi, neutralnymi kolorami, takimi jak brąz, granat lub grafitowa szarość. Jeśli jesteś odważny i lubisz eksperymentować, możesz nosić do niego także jaśniejsze odcienie. Na przykład jasnoniebieska koszula może wyglądać zaskakująco ciekawie, jeśli dodać do niej taki garnitur ślubny. Butelkowa zieleń może wpisać się nawet w żółte odcienie.

Garnitur męski butelkowa zieleń – odmiany i modele

Modele ślubne to nie tylko garnitur męski butelkowa zieleń. Często spotyka się odcień szmaragdowo-zielony, oliwkowy, turkusowy (z pewnymi niebieskimi refleksami), miętowy i pistacjowy. Jeśli nie wiesz, jaki odcień wybrać, kieruj się porami roku. Jaśniejsze odcienie zieleni najlepiej nadają się na letnie dni lub na wesela odbywające się w ciągu dnia. Ciemniejsza zieleń jest idealna na chłodniejsze dni i wieczory. Biała koszula zawsze będzie dobrze komponować się z dowolnym kolorem garnituru. Zielone garnitury nie są tu wyjątkiem. Biała koszula będzie się wyróżniać, zwłaszcza na tle ciemniejszego koloru garnituru. Doskonałym wyborem jest tu garnitur męski butelkowa zieleń.

Możesz też zdecydować się na jasno niebieską koszulę. Jasnoniebieski kolor łagodzi zieleń garnituru. Sprawia, że zieleń wydaje się bardziej neutralna. Najlepsze rezultaty uzyskasz, łącząc ten kolor koszuli z ciemnozielonym garniturem. Jasny może za bardzo konkurować z błękitem koszuli.

Ciemnobrązowy lub bordowy krawat nadaje stylizacji dojrzałego charakteru. Czarny krawat będzie również fantastycznym sposobem na połączenie kolorów. Jeśli nie zdecydowałeś się jednak na czarny krawat, to ciemnobrązowe buty będą naturalnie pasować do tych kolorów. Jeśli jednak szukasz eleganckiego akcentu do zestawu, rozważ parę butów w kolorze krwistej lub bordowej. Czerwonawy odcień może być pięknym uzupełnieniem ciemnych odcieni zielonego garnituru.

Czarna koszula będzie wyglądać odpowiednio tylko w ciemniejszym odcieniu zieleni. Z drugiej strony czarna koszula pomoże zaakcentować zieleń w garniturze i sprawi, że zielone odcienie będą bardziej widoczne. Na przykład szmaragdowozielony garnitur rzuca się w oczy w połączeniu z czarną koszulą. Dzieje się tak dlatego, że w szmaragdowym garniturze nie ma brązowych odcieni, które mogłyby przyćmić zielony kolor. W przypadku tej kombinacji można nosić tylko czarny krawat. Może się wydawać, że zielony krawat też powinien się tu sprawdzić. Raczej jednak twoja stylizacja będzie wyglądać jak z lat 80. lub – co gorsza – przypominać zestaw właściwszy na bal maturalny niż na ślub.

Garnitur ślubny butelkowa zieleń

Garnitur butelkowa zieleń – krata jako element nadruku

Powinieneś też rozważyć jak obuwie wpasuje się w garnitur butelkowa zieleń. Krata jako nadruk nadaje marynarce mniej formalnego wyglądu. Jeśli jest obecna, to najlepsze buty wyjściowe do tego zestawu to czarne oksfordy lub derby. Jeśli chodzi o odcień obuwia, to najlepsze będą ciemnobrązowe buty. Pamiętaj jednak, aby nie kontrastowały one zbytnio z czarną koszulą. W przeciwnym razie stylizacja będzie zbyt rozproszona.

Z czym jeszcze komponuje się garnitur butelkowa zieleń? Krata pasje do brązowych butów w dowolnym odcieniu. Uważaj jednak na krawat. Nie powinien być czarnego koloru. W takim przypadku zestaw będzie zbyt formalny.

Ciemnozielony garnitur męski – co jeszcze warto wiedzieć?

Ciemnozielony garnitur w połączeniu z białą koszulą będzie najlepiej wyglądał z brązowym lub czarnym krawatem. Idealnie byłoby, gdyby krawat pasował do butów. Jasnozielony garnitur będzie najlepiej pasował do krawata w jaśniejszym kolorze. Np. jasnobrązowy krawat lub khaki wyglądałby za bardzo ziemisto. Ciemnozielony garnitur męskie pasuje też do innych zielonych odcieni. Upewnij się jedynie, że barwy nie kolidują ze sobą, a wzajemnie się uzupełniają.

Jeśli zdecydujesz się na ciemnozielony garnitur męski, pamiętaj, że ciemne odcienie są bardziej formalne. Oznacza to, że w przypadku tego garnituru najlepiej będzie wyglądać bardziej tradycyjny styl butów. Możesz jednak nadać swojej stylizacji mniej formalny charakter. Pomogą ci w tym klasyczne monki. Zasady doboru odcieni są tu identyczne jak w przypadku modeli oksfordów czy derbów.