Ile kosztuje candy bar na wesele?

Na przyjęciach weselnych z roku na rok pojawia się coraz więcej atrakcji. Do tych, których popularność jest coraz większa bez wątpienia zalicza się słodki stół. Moda na candy bar dotarła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych całkiem niedawno. Candy bar na wesele wciąż jest więc nowością. Zwyczaj przygotowania słodkiego stołu na wesele przypadł do gustu bardzo wielu osobom, nie tylko najmłodszym miłośnikom słodkości. Wygląda więc na to, że rodzi się właśnie nowa tradycja weselna. Słodki stół uatrakcyjni każde przyjęcie weselne niezależnie od jego stylu.

Ile kosztuje słodki stół na wesele?

Na słodkim stole mogą znaleźć się bardzo różne słodkości. Jest na nim miejsce zarówno na tradycyjne, pokrojone na małe (takie na jeden gryz) kawałeczki tradycyjne wypieki, jak i na mini desery w szklaneczkach czy kieliszkach. Bufet można uzupełnić o ciasteczkowe lizaki (cake popsy), muffinki czy inne babeczki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się na nim także minibatoniki, makaroniki, cukierki, a nawet lizaki. Candy bar na wesele jest rajem dla łasuchów, a to co na nim się znajdzie zależy tylko od Was. Decydując się na przygotowanie słodkiego stołu musicie liczyć się z dodatkowymi kosztami. Cena candy baru na wesele zależy od wielu czynników. Istotna jest przede wszystkim liczba zaproszonych na wesele gości. Na cenę wpływa również ilość i rodzaj słodkości, które zdecydujecie się wybrać na słodki stół oraz oferta wybranej przez Was cukierni.

Candy bar wesele

Ile kosztuje słodki stół na 20 osób?

Każda firma cukiernicza ma własny słodki stół na wesele. Cennik przy kalkulacji słodkiego stołu wlicza cenę produktów użytych do wykonania słodkości. Decydująca jest również wielkość zamówienia. Średni koszt słodkiego stołu na wesele czterdzieści złotych za osobę, co oznacza, że candy stół na dwadzieścia osób kosztuje osiemset złotych. Są jednak firmy cukiernicze, które przygotowują mini słodki stół w cenie minimalnej, która wynosi nawet dwa tysiące złotych. Musicie liczyć się również z tym, że będziecie musieli pokryć koszty dojazdu, jeżeli sala weselna znajduje się w innej miejscowości niż cukiernia przygotowująca słodki stół na Wasze wesele. Niektóre cukiernie w ramach opłaty za słodkości dbają też o oprawę słodkiego stołu oraz dostarczają własne naczynia. To wygodne rozwiązanie, bo już o nic nie będziecie musieli się martwić.

Jak samemu zrobić candy bar?

Jeśli cena candy baru na wesele Was przeraża, nie musicie z tej atrakcji rezygnować. Słodki stół możecie przygotować sami. Do samodzielnego przygotowania słodkiego stołu z powodzeniem sprawdzą się różnorodne ciasta. Możecie postawić na kilka rodzajów serników i tarty z sezonowymi owocami. Na stole mogą pojawić się słodkie makaroniki, prześlicznie prezentujące się muffinki, eklerki i miniaturowe ptysie. Efektowną dekoracją stołu będą też donuty. Przygotowując samodzielnie candy bar na wesele nie zapomnijcie od odpowiednich naczyniach do ich eksponowania. Potrzebne będą zarówno tace, jak i patery. Niezbędne są także talerzyki, serwetki i sztućce.