Czy garnitury w prążki są modne?

Moda męska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Tym, co zasługuje w niej na uwagę jest bez wątpienia męski garnitur w prążki. Uważany jest on za strój prawdziwych ludzi sukcesu. Jeśli zaliczasz się do mężczyzn, którzy lubią wyglądać dobrze, stylowo, elegancko, chcesz pokazać, że naprawdę znasz się na modzie, garnitur w prążki męski to naprawdę dobry wybór.

Garnitur w prążki męski – prawdziwy powersuit

Zarówno szary, jak i granatowy garnitur w prążki określany jest mianem powersuit. Zalicza się go do stroju biznesowego, co oznacza, że po taki garnitur możesz sięgnąć, jeśli w Twojej firmie obowiązuje sztywny dress code. Specjaliści od wizerunku podkreślają, że męski garnitur w prążki to symbol kompetencji, władzy i autorytetu. To właśnie z tego powodu na taki garnitur często stawiają mężczyźni zajmujący stanowiska kierownicze. Warto wspomnieć, że znany jest on od naprawdę dawna – przed laty taki rodzaj garnituru był kojarzony przede wszystkim z bankierami z Wall Street.

Jaką historię ma męski garnitur w prążki?

Ogromną popularność męski garnitur w prążki zdobył w XX wieku. Początkowo sięgali po niego wyłącznie amerykańscy bogacze, którzy poprzez strój chcieli pokazać swoją pozycję. W garniturach w prążki pokazywali się męscy przedstawiciele takich rodzin, jak Cabot czy Forbes. Przez kolejne lata garnitur w prążki symbolizował władzę, zamożność, prestiż i pozycję. Szybko pojawił się w Europie, gdzie sięgali po niego głównie pracownicy banków i giełdy. Prawdziwy boom na prążkowane garnitury nastąpił w latach osiemdziesiątych XX wieku. To właśnie wtedy zaczęli nosić je wspomniani już maklerzy z Wall Street.

Męski garnitur w prążki

Jak wygląda dobry granatowy garnitur w prążki?

Męski garnitur w prążki doda Ci prestiżu, jeśli będzie odpowiednio skrojony. Pamiętaj, aby postawić na model dopasowany do Twojej sylwetki, a także budowy ciała. Inny krój będzie dobry dla wysokich, szczupłych mężczyzn, po inny powinni sięgnąć ci mężczyźni, którzy mają brzuszek.

Duże znaczenie ma także tkanina. Za najbardziej eleganckie garnitury w prążki uznaje się te wykonane z wełny. Garnitur wełniany to prawdziwa kwintesencja dobrego smaku. Jeśli jesteś miłośnikiem klasyki, zdecyduj się na tradycyjną dwurzędową marynarkę. Możesz postawić na model z otwartymi wyłogami bądź takimi w szpic. Pamiętaj, że ich szerokość powinna współgrać z Twoją klatką piersiową.

Duże znaczenie ma także długość marynarki. Jeśli chcesz uchodzić za dobrze ubranego mężczyznę, nie zapominaj, że powinna ona sięgać przynajmniej do połowy pośladków. Zasady dress code jasno wskazują, że musi ona dzielić sylwetkę na pół.

Czy męski garnitur w prążki jest nadal modny?

Garnitur w prążki męski nie wyszedł z mody i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się coś w tym względzie zmienić. Pamiętaj, że jeśli chcesz być naprawdę modnie ubranym mężczyzną, możesz śmiało zdecydować się zarówno na szary garnitur w prążki, jak i na granatowy garnitur w prążki. Nie zapominaj jednak o tym, aby wybrać garnitur idealnie skrojony i dopasowany do Twojej sylwetki.