Garnitur dwurzędowy na ślub: Komu będzie najlepiej pasować?

Jak wybrać garnitur na wesele dla pana młodego? - Tę kwestię należy potraktować poważnie, ponieważ to państwo młodzi są głównymi bohaterami uroczystości i przyciągają uwagę gości.

Garnitur dwurzędowy - dla kogo będzie dobrym wyborem?

Współczesne wesela wyróżniają się różnorodnością stylów, dlatego garnitur dla pana młodego może być absolutnie dowolny. Jedną z propozycji jest garnitur dwurzędowy. Dla kogo będzie on odpowiedni?

• Jeśli planowany jest ślub tematyczny, garnitur pana młodego powinien odpowiadać ogólnej koncepcji uroczystości. Na przykład na wesele w stylu prowansalskim możesz założyć pastelową koszulę, kolorową muszkę, szelki i obcisłe jasne spodnie, aby wyglądać elegancko, ale swobodnie.

• Kiedy odpowiedni będzie garnitur dwurzędowy? Dla kogo jest przeznaczony? Takim wydarzeniem jest klasyczny ślub i wesele. Można w tym przypadku wybrać smoking, frak, klasyczny garnitur z jednorzędową lub dwurzędową marynarką, a także garnitur trzyczęściowy.

Garnitur męski dwurzędowy – o czym warto wiedzieć?

Wybierając garnitur męski dwurzędowy, ważne jest przestrzeganie pewnych zasad. Po pierwsze, nie nosi się go ani rano, ani w ciągu dnia, jest elementem stroju wieczorowego. Po drugie, na wesele najlepiej wybrać czarny lub granatowy garnitur męski dwurzędowy, białą koszulę ze stójką i muszkę. Spodnie nie są noszone z paskiem, ale z paskiem lub szelkami. Warto także dobrać spinki do mankietów dopasowane do koszuli i włożyć białą chustę do kieszonki na piersi. Buty powinny być wykonane z matowej skóry. Idealnym modelem będą klasyczne Oxfordy.

Garnitur dwurzędowy męski

Garnitur dwurzędowy męski – jaki kolor będzie odpowiedni?

Jak wybrać kolor garnituru na wesele? Wcześniej obowiązywała niepisana zasada: na wesele odbywające się w okresie jesienno-zimowym pan młody wkładał garnitur dwurzędowy męski w ciemnych kolorach, a wiosną i latem w jasnych kolorach. Teraz nikt nie pamięta o tej tradycji. Wybierając garnitur, młodzi kierują się wyłącznie osobistymi preferencjami, a także stylem, w jakim będzie urządzona planowana uroczystość. Dlatego wybierając kolor, upewnij się jedynie czy garnitur dwurzędowy męski będzie pasować do sukni panny młodej. Na przykład, jeśli pan młody wybrał niebieski garnitur, konieczne jest, aby panna młoda również miała ten odcień w swojej stylizacji. Koszula pana młodego i suknia panny młodej w tym samym kolorze będą wyglądać harmonijnie.

Garnitur dwurzędowy na ślub – zasady wyboru

Wybór garnituru męskiego należy zacząć od przymiarki marynarki. Kołnierzyk powinien ściśle przylegać do szyi, a ramiona powinny być „na swoim miejscu”. Aby znaleźć idealną długość marynarki, musisz stanąć prosto i rozłożyć ramiona. W takim przypadku rękawy powinny sięgać początku kciuka. Dla wysokich mężczyzn lepsze są dłuższe modele marynarek, a dla niskich mężczyzn krótsze. Garnitur dwurzędowy na ślub winien być dopasowany. W wersji klasycznej rękawy koszuli powinny być o 1-1,5 cm dłuższe od rękawów marynarki, przy czym widoczna powinna być cała dłoń mężczyzny. Dla wysokich, szczupłych mężczyzn odpowiedni jest garnitur dwurzędowy na ślub o prostym kroju i proste spodnie. Można wybrać także lekko dopasowany model marynarki. W przypadku niskich mężczyzn lepiej wybrać zwężane spodnie i przyciętą jednorzędową marynarkę.