Jakie szelki do smokingu wybrać?

Choć wydaje się, że szelki najlepsze lata mają już poza sobą, to nadal ten element garderoby sprawdzi się w niektórych stylizacjach, jak na przykład z wykorzystaniem smokingu.

Czy szelki są eleganckie?

Ponieważ smoking jest elementem surowego stroju, zawsze sugerujemy noszenie bardziej formalnych szelek. Trzymaj się z dala od krzykliwych modeli, a w razie wątpliwości trzymaj się klasyki. Wybierając szelki do smokingu, trzymaj się tych kilku zasad:

• Zwróć uwagę na kolor. Klasyczne kolory nigdy cię nie zawiodą, jeśli chodzi o wybór szelek do smokingu. Najczęściej wybierane są czarno - białe szelki do smokingu, ale możesz również wypróbować kolor granatowy. Te wyglądają korzystnie na przykład na tle śnieżnobiałej koszuli.

• Decydując, czy wybrać szelki smokingowe na guziki, czy na klipsy, pamiętaj, że zależy to od stylu twoich spodni. Jeśli masz guziki na spodniach, wybierz szelki z guzikami. Z drugiej strony, jeśli nie masz dziurek na guziki, najlepszym rozwiązaniem są szelki z klipsem.

• Do smokingu zawsze wybieraj materiały najwyższej jakości. Doskonałym wyborem są na przykład szelki smokingowe. Trzymaj się z daleka od wszystkich materiałów, które wyglądają na tanie, jak standardowy poliester.

• Zalecamy trzymanie się szelek o szerokości, w której te nie są zbyt obcisłe, a twoje szelki będą wyglądać swobodnie. Wszystko, co jest zbyt grube, sprawi, że twoje szelki będą wyglądać bardziej jak ubrania robocze.

Szelki do smokingu

Jak powinien leżeć smoking?

To jakie szelki do smokingu wybierzesz, jest bardzo ważne, ale jeśli cała kompozycja nie leży na tobie dobrze, to nie uratują one wybranej stylizacji. Oto nasze wskazówki dotyczące stylizacji smokingu:

• Aby uzyskać idealne dopasowanie, upewnij się, że smoking jest profesjonalnie skrojony. Nic nie zepsuje twojej stylizacji bardziej niż źle dopasowany smoking.

• Jeśli chodzi o buty, wybierz polerowaną skórę lub styl Oxford. Pasują do nich białe szelki do smokingu.

• Jeśli chodzi o koszulę, to biała jest najbardziej formalnym wyborem, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na szelki w odważnym kolorze.

Białe szelki do smokingu pasują do każdego ciemnego odcienia koszuli.

• Jeśli planujesz noszenie poszetki, upewnij się, że harmonizuje z szelkami. Najprostszym sposobem jest wybór czarnych szelek. Zbyt dużo koloru sprawi, że twój smoking szybko stanie się mniej formalny.

Jednym z klasycznych akcesoriów są spinki do mankietów, które potrafią podkreślić elegancję stylizacji i nadać jej bardziej formalny charakter. Najczęściej wybierane są srebrne lub złote dodatki, dzięki którym wygląd koszuli i smokingu nabiera atrakcyjności i elegancji. Jeśli muszka różni się kolorem od smokingu, spinki do mankietów powinny na odwrót – do niego pasować.

Chustka w kieszonce na piersi łączy się nie tylko z jedwabną koszulą, ale także podkreśla suknię panny młodej. Niektórzy jako dodatek, wolą wybrać ciemny szalik, aby współgrał z paskiem, który bardziej pasuje do nowoczesnego ślubu. Czasami możesz wybrać jasny dodatek, ale w tym przypadku panna młoda powinna mieć również coś w podobnym kolorze.