Garnitur szyty na miarę – ile kosztuje uszycie garnituru?

Czy garnitur szyty na miarę jest wart swojej ceny i od czego zależy jego cena?

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Nie da się porównać garnituru szytego na miarę z gotowym. Krawiectwo i handel to dwa systemy o zasadniczo różnych kosztach biznesowych. Garnitur, który kupujemy w sklepie, jest szyty „masowo”. Oznacza to, że istnieje duża liczba identycznych garniturów, a to wpływa na ich niższą cenę. To ile kosztuje garnitur szyty na miarę, zależy od wielu czynników, ale jego cena zawsze będziesz wyższa, gdyż jest to produkt unikatowy, jedyny w swoim rodzaju.

To ile kosztuje garnitur szyty na miarę, zależy od kilku stałych i jednej zmiennej, która określa ostateczny koszt produktu. Tą zmienną jest tkanina, którą klient wybiera według swoich potrzeb i możliwości budżetowych. Oprócz tkaniny na koszt garnituru krawieckiego wpływają: technologia krawiecka oraz pozycja zawodowa samego krawca.

Ile kosztuje garnitur na miarę i co wpływa na jego cenę?

Krawiec dokonuje pomiarów w atelier i dokonuje korekt, na podstawie których komputer projektuje poszczególne wykroje. To od kwalifikacji krawca, jego doświadczenia i pozycji na rynku zależy to, ile kosztuje garnitur na miarę. Często indywidualne wykroje są przechowywane w bazie danych, a kolejne zamówienia klient może składać nawet zdalnie. Jeśli tkanina jest szyta na miarę, czas produkcji wydłuża się o 1-2 tygodnie, a koszt własny wynosi co najmniej 20%. To ile kosztuje garnitur na miarę, zależy od tego czy dana pracownia ma na stanie daną tkaninę czy musi ją sprowadzić.

garnitur szyty na miarę

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę – wybór tkaniny

Wybór tkaniny wpływa bezpośrednio na ostateczny koszt produktu. Mamy tu do czynienia z trzema czynnikami, od których zależy, ile kosztuje garnitur szyty na miarę. Najważniejsze są trzy czynniki:

• Niestandardowy krój jest zawsze droższy niż tkanina standardowa.

• Zużycie materiału w przypadku tkaniny w kratkę lub w paski jest większe niż w tkaninie gładkiej. Od tego w dużej mierze zależy, ile kosztuje garnitur szyty na miarę. Gładkie tkaniny są zazwyczaj o 10-20% tańsze.

• Jaki jest skład i kategoria tkaniny?

Ostatecznie na koszt garnituru wpływa też to czy garnitur zawiera monogramy, jest spersonalizowany. Znaczenie ma też wybór okuć i podszewek oraz inne szczegóły, o których krawiec opowie na spotkaniu.

Ile kosztuje uszycie garnituru – ostateczny koszt

Droższe garnitury będą mieć ręczne rozkloszowanie, wyszywane klapy, ręcznie składane detale marynarki itp. Droższe są też garnitury z delikatnych drogich tkanin, które wymagają specjalnego podejścia. Bez względu na to, ile kosztuje uszycie garnituru, to model szyty na miarę to rzecz na lata, a czasem nawet dekady. Jakość krawiectwa, trwałość tkaniny i ponadczasowy design uzasadniają zainwestowane pieniądze.

Ile kosztuje uszyciu garnituru? Średni koszt to około 1500 złotych, jeśli chodzi o najtańsze modele. Za dobrej jakości garnitur, trzeba zapłacić nawet do 3500 złotych. Wersje premium z bardzo dobrej jakości tkanin, które są szyte pod indywidualne gusta i potrzeby klienta, mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.