W ciąży na wesele – jak się ubrać i na co uważać?

Panny młode w ciąży wyglądają bardziej kobieco i naturalnie, więc ciąża nie jest powodem, aby rezygnować z klasycznej ślubnej stylizacji. Jak może wyglądać panna młoda w ciąży, nie wydając wiele wysiłku i pieniędzy na ślubny look?

Co ubrać na wesele w ciąży, aby wyglądać zjawiskowo?

Dzianinowa sukienka to najlepsze rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się co ubrać na wesele w ciąży. Materiał ten dobrze się rozciąga, dzięki czemu sukienkę można nosić w każdym trymestrze ciąży. Mimo prostoty takiej sukienki biały kolor sprawi, że będziesz wyglądać olśniewająco. Jednocześnie buty i biżuteria dodadzą odpowiednich akcentów.

To, co ubrać na wesele w ciąży zależy też od charakteru uroczystości. Białe bawełniane suknie będą idealne dla panny młodej na wesele w stylu klasycznym. Sukienki w tym stylu mogą być długie lub krótkie, z kołnierzykiem lub bez z kwadratowym lub okrągłym dekoltem. Biżuteria sprawi, że sukienka będzie wyglądać efektownie.

Co włożyć na wesele w ciąży latem?

Jeśli ślub i wesele odbywa się na zewnątrz, możesz założyć coś lekkiego. Na wesele w ciąży nadają się plażowe peleryny i sukienki boho, które będą świetną alternatywą dla wakacyjnych stylizacji. W takich ubraniach pannie młodej nie będzie za gorąco, a luźne fasony nie krępują ruchów.

Alternatywą na wesele w ciąży jest dopasowana sukienka z marszczeniami. To propozycja dla panny młodej, która nie chcę rezygnować z tradycyjnych eleganckich stylizacji. Z bufiastą spódnicą, gorsetem i koronką sprawdzą się sukienki z jedwabiu z falbankami.

Głośna muzyka na weselu a ciąża czy jest się czego obawiać?

Wiemy od dawna, że muzyka może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na nasz organizm. Cicha muzyka uspokaja układ nerwowy, a głośna muzyka może prowadzić nie tylko do ciągłych bólów głowy, ale także do uszkodzenia słuchu. Jaka jest zatem zależność – głośna muzyka na wesele a ciąża?

W czasie ciąży ciało kobiety zaczyna się zmieniać. W tym czasie stan psycho-emocjonalny i układ nerwowy jako całość u kobiety w ciąży stają się bardzo wrażliwe. Nie bez powodu lekarze zalecają kobietom w ciąży odpoczynek i ciszę. Głośna muzyka pobudza układ nerwowy, stwarza niekorzystne warunki do snu. Ponadto naukowcy nieustannie twierdzą, że słuchanie głośnej muzyki negatywnie wpływa na ogólny stan mózgu, którego komórki zaczynają obumierać.

Jeśli zatem chodzi o zależność głośna muzyka na wesele a ciąża, to choć jeden wieczór nie powinien mieć negatywnego wpływu na zdrowie dziecka i przyszłej matki, to panna młoda w ciąży nie powinna przebywać zbyt blisko bezpośredniego źródła dźwięków.

kobieta w ciąży

Czy taniec w 1 trymestrze ciąży wpływa na dziecko?

Dyskoteka nie jest najlepszym miejscem dla kobiety w ciąży, ale podczas wesela nie unikniemy tańca. Czy taniec w 1 trymetrze ciąży wpływa na zdrowie dziecka? Istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać, jeśli jesteś w ciąży na weselu:

• Wybieraj taniec, który nie wymaga gwałtownych ruchów i nie obciąża mięśni brzucha.

• W przypadku pojawienia się najmniejszego dyskomfortu należy przerwać taniec.

• Taniec w 1 trymetrze ciąży nie powinien mieć wpływu na zdrowie dziecka, jeśli nie wiąże się z ryzykownym zachowaniem.