Koszula do garnituru na wesele – jak dopasować?

Niedopasowana koszula może zepsuć całą stylizację. W tak ważnym dniu jak wesele nie wolno do tego dopuścić.

Jaka koszula do szarego garnituru będzie odpowiednia?

Jak wiadomo, w garderobie mężczyzny powinny znaleźć się co najmniej dwa garnitury – szary i niebieski. Ogólnie rzecz biorąc, piękno szarego garnituru polega na tym, że pasuje do niego absolutnie każdy kolor krawatów i formalnych butów, a także koszul. Jeśli nie wiesz jaka koszula do szarego garnituru będzie odpowiednia, wybierz białą koszulę jako podstawę.

Koszula nie musi być gładka, może być zarówno w kratkę, jak i w paski. Pamiętaj tylko, że duża kratka w amerykańskim duchu to już inny styl, lepiej zachować ją do swobodnych zestawień. Zwróć uwagę na kołnierzyk koszuli – lepiej, żeby były prostokątne lub ostro zakończone (rozbieżne kołnierzyki lepiej wyglądają z krawatem). Mniej formalne buty, takie jak brązowe mokasyny, a nawet białe trampki, będą idealnie pasować do tego lekkiego zestawu.

To jaka koszula do szarego garnituru będzie odpowiednia, zależy też od koloru krawata. W zestawieniu z jeansami pod szarą marynarkę załóż białą lub niebieską koszulę bez krawata. Neutralne ciemne chinosy będą dobrze komponować się również z szarą marynarką.

Jaka koszula do granatowego garnituru na wesele będzie się dobrze komponować?

Koszule w wielu kolorach dobrze komponują się z granatowym garniturem. Czynnikiem definiującym ponadczasową elegancję jest połączenie ciemnoniebieskiego i białego. To nie znaczy jednak, że musisz ograniczać się tylko do bieli. Z granatowym garniturem świetnie kontrastować będzie również wiele innych odcieni. To jaka koszula do granatowego garnituru na wesele będzie pasować, zależy od jego odcienia.

Świetnie prezentuje się połączenie ciemnogranatowego garnituru i szarej koszuli, można zastosować tu różne odcienie szarości – zarówno popielate, jak i grafitowe czy stalowe. Z kolei jasnogranatowy garnitur świetnie prezentuje się w towarzystwie jasnych i ciemnych koszul, stonowanych i nasyconych kolorów, jednolitych kolorów oraz nadruków – kratki, pasków czy kwiatów. Ostatecznie to jaka koszula do granatowego garnituru na wesele pasuje, zależy też od jego fasonu.

koszula

Jaka koszula do czarnego garnituru na wesele – klasyczne połączenie

Czarny garnitur to podstawowy garnitur każdego mężczyzny. Istnieje wiele zaleceń, jak nosić czarny garnitur i na jakie okazje. To jaka koszula do czarnego garnituru na wesele pasuje, nie zależy od pory roku. W przeciwieństwie do ciemnoniebieskiego i brązowego ten kolor może być używany prawie przez cały rok. Zatem jaka koszula do czarnego garnituru na wesele pasuje? Optymalne połączenia to:

• Czarna koszula, cała czarna.

• Biała koszula.

• Jasnoróżowa koszula.

• Jasnoszara lub ciemnoszara koszula.

• Niebieska koszula.

• Koszula w paski

Jaka koszula do szarego garnituru w kratę będzie najodpowiedniejsza?

Zainspirowane angielską i włoską tradycją krawiecką, garnitury w kratę nie są już zarezerwowane dla starszych mężczyzn i są noszone nawet na wytworne, eleganckie okazje. Kluczowe jest jednak pytanie, jaka koszula do szarego garnituru w kratę będzie najodpowiedniejsza

Do Glen Plaid - legendarny wzór, pierwotnie preferowany przez członków rodziny królewskiej, pasuje koszula biała. To jaka koszula do szarego garnituru w kratę będzie pasować, zależy od ilości wzorów. Im jest ich więcej, tym mniej formalna powinna być koszula.