Delikatna fryzura na wesele: Jaką wybrać?

Fryzura ślubna to ten dodatek do garderoby, który trzeba odpowiednio przygotować. Nie wystarczy przestudiować aktualnych trendów. Trzeba wziąć pod uwagę wiele nie tak oczywistych kryteriów, na przykład styl sukni ślubnej, kształt twarzy, przezroczystość i długość welonu, kompatybilność z dodatkami i wiele innych aspektów.

Delikatna fryzura na wesele dopasowana do sukni

Bez wątpienia istnieją piękne fryzury, które będą świetnie wyglądać w każdej sukience: całkowicie rozpuszczone włosy z jasnymi lub dużymi lokami, a także klasyczny długi kok. Jeśli panna młoda wybrała suknię ślubną z odkrytymi ramionami, doskonałym wyborem będzie delikatna fryzura na wesele, który odsłania szyję, aby podkreślić jej wdzięk i elegancję.

Suknia ślubna typu Princess z puszystą, obszerną spódnicą dobrze wygląda z wysoką lub schludną, gładką fryzurą, ale nie pasuje do niej krótka, sportowa nawet delikatna fryzura na wesele. A to ze względu na brak równowagi proporcji. Krótka mini suknia ślubna, szczególnie popularna latem, ozdobiona może być lekko niechlujną fryzurą z rozczochranymi, ale jednocześnie doskonale wystylizowanymi lokami, w które można wpleść cienkie warkoczyki lub koraliki.

Klasyczna suknia ślubna będzie najlepiej współgrać z klasyczną fryzurą, natomiast kolorową suknię ślubną lub kreację o nowoczesnym, oryginalnym kroju uzupełni modna fryzura nowoczesna.

Fryzura na wesele

Delikatne fryzury na wesele dobrane do twarzy

Zadaniem każdej fryzury jest podkreślenie twarzy i skorygowanie niedoskonałości i nierówności. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj twarzy i jej cechy. Ogólnie rzecz biorąc, zwykle istnieje siedem typów twarzy. Panny młode o owalnym kształcie twarzy mogą wybrać dowolną fryzurę. Jeśli chcesz ukryć wysokie czoło, możesz zdecydować się na jedną z opcji grzywki.

Kwadratowemu kształtowi twarzy należy nadać wizualną okrągłość. Można to doskonale osiągnąć za pomocą modnej obecnie grzywki zaczesanej do boku. Wyjściem będą też delikatne fryzury na wesele zaczesane do góry z luźnymi lokami. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny wybrać stylizację i fryzurę, która optycznie ją wydłuży. Opcjonalnie możesz rozważyć delikatne fryzury na wesele z luźnymi długimi lokami, które ukryją wystające kości policzkowe, asymetryczną stylizację z przedziałkiem na boku lub grzywką, lub zebraną fryzurę o dużej objętości. Ale krótkie fryzury są najmniej odpowiednie dla tego kształtu twarzy.

Delikatne fryzury ślubne a struktura włosów

Wybierając fryzurę ślubną, należy wziąć pod uwagę naturalną strukturę włosów. Dlatego też, jeśli panna młoda nie planuje dodawać do swojej fryzury dodatkowych doczepek czy tresek, powinna wiedzieć, co zrobić z tym, co dała jej natura. Delikatne fryzury ślubne z małymi lokami nie wyglądają dobrze na miękkich, cienkich włosach, a osoby z dość grubymi i grubymi lokami powinny przyjrzeć się bliżej krótkim fryzurom lub prostym stylizacjom z miękkimi falami.

Delikatne fryzury ślubne powinny być stabilne. Aby fryzura ślubna dobrze się trzymała, stylista musi wziąć pod uwagę kierunek wzrostu włosów, ponieważ zawsze będą one układały się w swoim naturalnym położeniu. Z tego powodu panie, które mają zbyt niską linię włosów, nie powinny nosić wysokich fryzur, ponieważ bardzo szybko stracą one swój piękny kształt.