Szelki do koszuli: Męskie stylizacje na wesele

Nawet jeśli nie masz w swojej szafie takiego dodatku jak szelki, warto wiedzieć, jak i z czym je nosić. Zwłaszcza że to idealny dodatek na wesele.

Jakie zalety mają szelki do koszuli?

Jeśli wcześniej ten element ubioru uznawano za dodatek roboczy, to teraz zarówno nastolatki, jak i dojrzali mężczyźni noszą szelki bez marynarki. Jakie zalety mają szelki do koszuli?

• Utrzymują spodnie.

• Nie ściskaj okolicy lędźwiowej.

• Pozwalają utrzymać pozycję koszuli po przechyleniu.

A odpowiednio dobrane szelki do koszuli są stylowe i wygodne. Szelki wyróżniają się kilkoma głównymi parametrami. Głównym jest jednak ich ułożenie. Dziś szelki stały się bardziej zróżnicowane pod względem umiejscowienia pasków na plecach. Teraz trendem są opcje w kształcie X, Y i H. Pierwsze dwa typy nadają się do noszenia na co dzień, natomiast te w kształcie litery H częściej wykorzystywane są do odzieży roboczej.

Koszula z szelkami – jak stworzyć udaną stylizację?

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią szerokość i rozmiar. Jeśli chodzi o szerokość pasków, jest ona różna: znajdziesz szerokie (5 cm) i bardzo wąskie (do 1,5 cm). Obie opcje to rozwiązania dla mężczyzn, którzy lubią eksperymentować. Optymalnie koszula z szelkami to model o średniej szerokości 2,5-3,5 cm. Dostępne są cztery rozmiary szelek męskich: krótkie (S), średnie (M), długie (L) i bardzo długie (LL).

Ważny jest też rodzaj mocowania. Jako zapięcie służą guziki lub klipsy. Obie opcje są podobne - mocuje się je na spodniach w ten sam sposób. Ale na pasku muszą znajdować się zapięcia na guziki. Klipsy są uniwersalne, pasują do każdego rodzaju spodni.

Koszula z szelkami musi wyglądać reprezentacyjnie. Nowoczesne szelki to dodatki wykonane ze skóry lub naturalnych materiałów. Z reguły w tym elemencie garderoby stosuje się naturalne i praktyczne materiały, które przez długi czas zachowają atrakcyjny wygląd i będą spełniać swoje główne funkcje. Jednymi z najlepszych są szelki skórzane.

Koszula z szelkami na wesele

Jak nosić szelki do utrzymania koszuli?

Szelki to nie tylko element mocujący. To ważny dodatek do wizerunku, mogą wiele powiedzieć o swoim właścicielu. Stosując różne rodzaje szelek, z powodzeniem można uzupełnić klasyczną marynarkę i spodnie, dżinsy i koszulę casual, letnie szorty i sweterek, a także inne stylowe stylizacje. Szelki do utrzymania koszuli można nosić na kilka sposobów:

• Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, czy szelki do utrzymania koszuli nosi się z paskiem. Nie, są to akcesoria wzajemnie się wykluczające.

• Zarówno guziki, jak i klipsy – modeli z różnymi zapięciami nie można nosić do tych samych spodni.

• Istnieje kilka sposobów mocowania szelek do spodni. To kwestia komfortu, a nie stylizacji.

Szelki do koszuli pod spodnie – popularne stylizacje

Jak stworzyć look, gdzie głównym elementem będą szelki do koszuli pod spodnie? Np. z klasyczną koszulą, szczególnie jeśli jest w kratkę i ma francuski kołnierzyk. Idealnie sprawdzi się, gdy ciemną koszulę uzupełnimy jasnymi szelkami i odwrotnie. Do gładkich koszul i spodni pasują szelki z nadrukiem, a do koszul w paski gładkie.

Szelki do koszuli pod spodnie nadają się do klasycznego garnituru do stroju biurowego z krawatem lub do stylu Black krawat i White krawat z muszką. Najbardziej odpowiednie są czarne lub szare szelki, których nie należy eksponować - należy je nosić pod marynarką lub smokingiem.