Jakie kwiaty na bukiet ślubny w maju?

Ślub to szczególne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Zapoczątkowuje nowy etap w życiu, a my pragniemy, aby chwila ta pozostała niezapomniana i wyjątkowa. Dlatego tak wiele uwagi przywiązuje się do wyboru bukietu ślubnego panny młodej.

Jakie kwiaty do kościoła w maju?

W marcu i kwietniu najczęściej kompozycje ślubne powstają z tulipanów. Ich znaczenie idealnie łączy się z wizerunkiem panny młodej - symbolizują czystość i młodość. Jednak bukiet ślubny w maju najczęściej składa się z delikatnych piwonii. Ten kwiat w Chinach uważany jest za najbardziej sprzyjający rodzinnemu szczęściu, długowieczności i dobremu samopoczuciu. Jego energia przyczynia się do silnego związku małżeńskiego i zdrowia małżonków.

Majowy bukiet ślubny można skomponować z wykorzystaniem kwiatów ranunculus. Zewnętrznie kwiat przypomina różę i piwonię, ale ma charakterystyczne cechy w postaci schludnych, jakby równomiernie przyciętych, wielowarstwowych płatków. Późną wiosną majowy bukiet ślubny składa się z popularnych - eustoma lub lisianthus. Są to kwiaty trwałe, dlatego często wykorzystuje się je zarówno do bukietu panny młodej, jak i do butonierki. Roślina ma kilka znaczeń. Jedną z nich jest lojalność i oddanie.

Bukiet ślubny w maju

Jakie kwiaty do dekoracji w maju?

W tradycji brytyjskiej rodziny bukiet ślubny w maju nie może obyć się bez gałązki mirtu. Według wielu krzew chroni dom i przynosi szczęście młodym. Mirt jest trudny do znalezienia w sklepach, ale można go uprawiać w domu. Jego czas kwitnienia przypada właśnie na wiosnę. Róże są używane przez cały rok. Jeśli zamówisz gotowy zestaw kwiatowy z różnych roślin, na pewno będzie zawierał róże. Róże symbolizują miłość, więc bukiet ślubny nie może być bez nich kompletny.

Kwiaty w maju na ślub powinny być też dobrane pod kątem indywidualnych cech panny młodej. Jeśli nie jesteś wysokiego wzrostu, nie wybieraj długich bukietów, ponieważ mogą wizualnie podkreślić niski wzrost panny młodej. Jeśli nie wiesz jaki bukiet i jakie kwiaty w maju na ślub będą odpowiednie, to zdecyduj się na bukiet, który jest mały i zgrabnie ukształtowany.

Dla jasnych brunetek i brązowowłosych kobiet najlepsza będzie mieszanka ciemnych soczystych odcieni z plamami jaśniejszych kwiatów. Wybieraj kwiaty o pudrowych i delikatnych kolorach - różu, kremu, piasku, brzoskwini, nieba.

Jeśli jesteś wrażliwa na zapachy lub masz alergię na pyłki, nie wybieraj do bukietu pachnących kwiatów. Kwiaty nie powinny wydzielać silnego aromatu. Taka pachnąca kwitnąca kompozycja może wywołać ból głowy, nawet jeśli nie jesteś uczulona. Weź też pod uwagę, że niektóre kwiaty opadają po kilku godzinach, inne zachowują świeżość przez cały dzień. Dlatego bardzo ważne jest, aby bukiet był odpowiednio skomponowany. Upewnij się, że kwiaty nie zawierają pyłków, które mogłyby poplamić sukienkę. Kolor roślin powinien być naturalny, ponieważ sztucznie barwione kwiaty mogą pozostawić ślady na stroju. Zwróć uwagę na wagę bukietu i uchwytu. Kompozycję będziesz trzymać cały dzień, więc powinna być lekka i wygodna, aby ręka nie była napięta i się nie męczyła i nie mdlała.