Fryzury ślubne z welonem – jak upiąć włosy z welonem na wesele?

Welon to nie tylko dodatek, ale także jeden z głównych symboli i atrybutów wizerunku panny młodej - delikatny i wyrafinowany. Dlatego tak ważny jest dobór welonu, który idealnie współgra z suknią ślubną i oczywiście fryzurą.

Popularne i efektowne fryzury ślubne rozpuszczone włosy z welonem

Fryzura z welonem pomoże ci w prosty sposób upiększyć wizerunek panny młodej. Jednak istnieje niebezpieczeństwo, że stylizacja w połączeniu z welonem będzie wyglądać zbyt obszernie lub sam welon całkowicie zdominuje fryzurę. Ponadto taka fryzura jest dość trudna do wykonania: czasami jej stworzenie zajmuje ponad półtorej godziny. Dlatego fryzury ślubne rozpuszczone włosy z welonem powinny być wykonywane przez zawodowych fryzjerów.

Decydując się na fryzury ślubne rozpuszczone włosy z welonem, musisz dopasować do nich model welonu. Do rozpuszczonych włosów najbardziej pasuje Single Tier. To prosty welon. Pasują do niego klasyczne fryzury: loki, rozpuszczone włosy, a także ulubione przez wszystkich niskie koki.

Modne w tym sezonie - fryzury ślubne z wiankiem i welonem

Decydując się na fryzury ślubne z wiankiem i welonem, dobierz ten ostatni tak, aby pasował do modelu twojej twarzy. Dziewczyny o okrągłej twarzy powinny wybrać gładki krótki welon. Właścicielki twarzy kwadratowej powinny zwrócić uwagę na dość długi welon - nie krótszy niż do łokci. Fryzura powinna być obszerna i kobieca. Najlepsze w tym przypadku fryzury ślubne z wiankiem i welonem to loki lub bujne loki. Kobietom o twarzy owalnej i trójkątnej pasuje większość fryzur i dodatków. Bujny biust i wystający brzuszek najlepiej zamaskować długim prześwitującym welonem. Dziewczyny w rozmiarze plus size powinny wybierać welony o niewielkich rozmiarach.

Fryzura ślubna z wiankiem i welonem

Jak dobrać fryzury ślubne z kwiatami i welonem?

W zależności od rodzaju welonu istnieje kilka opcji przymocowania go do fryzury. Na przykład mantyla - szeroki i długi welon z koronką lub perłami - wygląda jak peleryna i po prostu zakrywa głowę panny młodej. Fryzury ślubne z kwiatami i welonem w takim przypadku powinny być maksymalnie proste. Do klasycznego welonu można przyszyć specjalny grzebyk, który najczęściej służy do ozdabiania koków i różnego rodzaju splotów.

Jednym z najpopularniejszych i stosunkowo prostych rodzajów stylizacji ślubnej są rozpuszczone włosy. Tego typu fryzury ślubne z kwiatami i welonem wyglądają bardzo kobieco i romantycznie. Najczęściej taka fryzura jest mocowana za pomocą eleganckich spinek do włosów.

Jak pogodzić fryzury ślubne z warkoczem i welonem

Jednym z największych wyzwać są fryzury ślubne z warkoczem i welonem. Do stylizacji ślubnej można wybrać warkocz francuski, fishtail, a także warkocze o skomplikowanym splocie. Takie fryzury ślubne z warkoczem i welonem są optymalnym wyborem, jeśli zdecydowałaś się na ślub i wesele w stylu boho – chic. Kluczowym detalem obrazu będzie wieniec z kwiatów lub dekoracja w postaci pąka - obie opcje dobrze komponują się z welonem dowolnej długości. Motywy kwiatowe szczególnie pięknie prezentują się w towarzystwie welonu z drobnymi koronkowymi detalami.