Fryzury na wesele dla mamy pani i pana młodego

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń, zarówno w życiu nowożeńców, jak i ich rodziców. Jeśli chodzi o celebrację zaślubin, pierwszą koniecznością jest stworzenie wizerunku panny młodej. Ważna jest tu suknia, fryzura, makijaż. Nie mniej istotna jest też stylizacja mam, pana młodego i panny młodej. Kluczowym jej elementem jest odpowiednio dobrana fryzura.

Popularna fryzura dla mamy panny młodej – jak ją wybrać?

Nie ma specjalnych ani ścisłych zaleceń dotyczących tworzenia fryzur i stylizacji dla mam nowożeńców. Mogą być zbliżone do stylizacji samej Panny Młodej lub dopasowane jako dodatek do wizerunku mamy. Fryzura dla mamy panny młodej może być taka sama w przypadku obu mam lub dobierana w zależności od wizerunku i indywidualnych cech wyglądu każdej z kobiet.

Koncentrując się na wyborze fryzury, weź pod uwagę, że złożone, wielowarstwowe fryzury odeszły już do lamusa. Wadą takich stylizacji jest nie tylko znaczny czas poświęcony na ich tworzenie, ale także ich mała wygoda. W obecnym sezonie modne są proste i łatwe do zrobienia stylizacje, które są w stanie podkreślić elegancję kobiety.

Fryzura dla mamy panny młodej nie powinna być uzupełniona nazbyt licznymi dodatkami. Im prostsza jest fryzura, tym jest piękniejsza, bardziej elegancka i lepsza dla całej stylizacji.

Fryzura dla mamy pana młodego do krótkich włosów

Optymalną, prostą opcją są małe loki. Zadaniem fryzjera w tym przypadku jest stworzenie lekkiego looku. Dobry fryzjer nie tylko pomoże dobrać piękną, podkreślającą wizerunek fryzurę, ale także zadba o to, aby stylizacja utrzymała się przez całe wesele.

Popularna w tym sezonie fryzura dla mamy pana młodego, to hollywoodzkie loki. Nie są to idealne, identyczne loki, przypominające fryzury modelek. Wręcz przeciwnie, naturalność uzyskuje się dzięki lekkości i nieważkości loków, które nie powinny być symetryczne i idealne. Taka fryzura dla mamy pana młodego wygląda bardzo naturalnie i lekko. Złagodzi rysy twarzy i nadaję się praktycznie do każdej sukienki.

Fryzura weselna

Fryzury weselne dla mamy na letnią uroczystość

Jeśli wybór stylizacji na uroczystość weselną przypada na lato, wybierz fryzury weselne dla mamy z otwartą szyją i maksymalnie zebranymi włosami. W takim przypadku włosy są maksymalnie uniesione u nasady i utrwalone specjalnym sprayem nadającym strukturę, woskiem lub pianką o lekkiej strukturze.

Włosy można czesać po prostu do tyłu lub od części skroniowej do czubka głowy. Takie fryzury weselne dla mamy są wygodne i trwałe. Jeśli włosy są bardzo krótkie, najlepszą opcją jest stylizacja żelem lub pianką.

Wygodne i krótkie fryzury na wesele dla mamy

Wbrew pozorom włosy krótkie i o średniej długości dają dużą możliwość stylizacji. Wybierając krótkie fryzury na wesele dla mamy, weź pod uwagę:

• Kształt i rysy twarzy.

• Struktura włosów.

• Dodatki i akcesoria.

Takie krótkie fryzury na wesele dla mamy, to może być klasyczny bob, włosy zaczesane na jeden bok i utrwalone pianką lub jeśli jesteś właścicielką okrągłej twarzy – włosy zaczesane ku górze i utrwalone silnie żelem.