Jak dobrać kamizelkę do garnituru na wesele?

Bardzo często panowie wybierają trzyczęściowy garnitur na wesele. W tym przypadku kolor i styl kamizelki powinien pasować do marynarki i koszuli.

Garnitur ślubny z kamizelką – jak dobrać kolory?

Do ślubu możesz założyć ciemne spodnie i jaśniejszą kamizelkę. Jeśli pan młody nie lubi odważnych eksperymentów i woli klasyczne opcje, lepiej wybrać spodnie i kamizelkę w tym samym kolorze. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest zakup trzyczęściowego garnituru.

Ostatnio u szczytu popularności jest garnitur ślubny z kamizelką w kolorach szmaragdu i wina. Harmonijnie łączą się z czarnymi ubraniami. Jeśli panna młoda wybierze klasyczną śnieżnobiałą sukienkę, pan młody w ciemnym szmaragdowym garniturze będzie wyglądał w jej towarzystwie doskonale.

Wszystkim fanom mody vintage polecamy brązowy garnitur ślubny z kamizelką. Możesz wybierać spośród różnych odcieni: od sepii po delikatną wanilię. Warto zauważyć, że beżowy trzyczęściowy garnitur męski lub kolor kakao wygląda z jednej strony nietypowo, ale modnie.

Kamizelka męska garniturowa – jak dobrać akcesoria?

Stylizacje pana młodego tworzą nie tylko elementy garderoby, ale także dodatkowe akcesoria. Jednocześnie muszą być dobrane zgodnie ze strojem panny młodej i ogólnym stylem ślubu. Kamizelka męska garniturowa może być uzupełniona muszką lub wąskim krawatem, a także:

• Zegarkiem na łańcuszku.

• Butonierką.

• Okularami w masywnej oprawie.

• Pięknie złożoną chusteczką.

W takim przypadku kamizelka męska garniturowa nie powinna kontrastować z dodatkami.

Kamizelka do garnituru na wesele

Garnitur z kamizelką w kratę – zasada dwóch kolorów

Wybierając dodatki, należy wziąć pod uwagę bazowy kolor kamizelki i koszuli. Koniecznie przymierz dodatek do garnituru ślubnego, aby przekonać się, jak będzie łączył się z głównymi częściami garderoby.

Jeśli twoim wyborem jest garnitur z kamizelką w kratę, to zestaw powinien składać się maksymalnie z dwóch kolorów. Może to być np. niebieski i jasnoszary lub pomarańczowy i biało/niebieski. Jasna oliwka i beż wyglądają bardzo elegancko. A szarość i czerń z powodzeniem łączą się z prawie wszystkimi kolorami. Dobrym wyborem jest np. garnitur z kamizelką w kratę w niebieskim kolorze i z pomarańczową muszką.

Jak wybrać garnitur z kamizelką w innym kolorze?

Wybór kamizelki na wesele powinien być przemyślany, ponieważ garnitur z kamizelką w innym kolorze, powinien idealnie pasować do męskiej sylwetki. Dlatego należy dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego rozmiaru. Taki garnitur z kamizelką w innym kolorze powinien leżeć na ramionach, a nie zwisać:

• Dolny guzik nie musi być zapięty.

• Kamizelka powinna zakrywać pasek od spodni, tak aby koszula nie była widoczna od tyłu, nawet jeśli pan młody nie ma na sobie marynarki.

• Nie używaj spinki do krawata.

Najlepiej nie nosić paska pod kamizelką. Lepszym wyborem są szelki. Jednak w tym przypadku nie ma ścisłych zasad formalnych, więc Pan Młody może wybrać to, w czym będzie mu wygodniej. Najważniejsze, aby strój nie krępował ruchów, ponieważ najpewniej spędzisz w nim cały dzień i wieczór.

I na koniec jeszcze jedna ciekawa uwaga. Zimą, dobrą opcją może być dzianinowa kamizelka. Pomimo tego, że wygląda mniej formalnie, nadal pozwala stworzyć stylowy look.