Rodzaje welonów - jaki welon do sukni wybrać?

Dobrze dobrany welon może poprawić look panny młodej. Jeśli jest jednak nieodpowiedni i nie pasuje do stylizacji, sprawi, że ta będzie wyglądać komicznie lub będzie przeciążona.

Kiedy pasuje ci welon z perełkami?

Szukając odpowiedniego welonu, pamiętaj, że wiele marek projektuje sukienki już razem z welonem. Często takie rozwiązanie jest optymalne, o ile oczywiście podoba ci się pierwotna koncepcja projektanta.

Źle dobrany welon nie tylko zakryje włosy i sukienkę – może przeciążyć stylizacje, czyniąc ją nadmiernie bujną i przesadnię elegancką lub nie tak stylową, jak sama suknia. Dlatego niektóre panny młode wolą radykalnie rozwiązać problem, całkowicie rezygnując z welonu. Inne wybierają welon z perełkami, który będzie pasować do każdej klasycznej sukni.

Tak naprawdę welon można dopasować do każdej sukni, ale powinien być on jak najprostszy i pasować do odcienia. Jeśli strój jest bogato haftowany i zdobiony, lepiej wybrać do niego welon z eurotiulu. Jeśli suknia jest pudrowa lub błękitna, to odcień welonu powinien być podobny. Także do tych sukni pasuje welon z perełkami.

Welon z koronką – do czego pasuje?

Suknie ślubne są dostępne w różnych krojach, z których każdy jest dostosowany do typu sylwetki. Różne są też welony: krótkie i długie, cienkie i bujne, wykonane z miękkiego europejskiego lub twardego tiulu angielskiego, całkowicie przezroczyste lub ozdobione haftami, koralikami i kryształkami. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu trzeba wybrać welon nie do typu twarzy, ale dostosowany do stylu sukienki. Zwłaszcza jeśli decydujesz się na welon z koronką.

Welon z koronką może być dowolnej długości, o różnym wystroju i ilości warstw. Nie ma tu sztywnych zasad. Jednak jeśli sukienka ma długi tren, to długi welon, który wizualnie wchodzi w ten tren, będzie wyglądał elegancko.

pani młoda

Elegancki welon z kryształkami

Welon najlepiej dopasować ton w ton do sukni. Idealnie, gdy welon jest wykonany specjalnie do konkretnej sukni, będzie pasować i uzupełniać wygląd. Proste sukienki można uzupełnić welonem z różnymi ozdobami: perłami, cekinami czy koralikami. Taki welon z kryształkami pasuje też do elegancki bufiastych sukienek.

Pamiętaj jednak, że welon z kryształkami nie może być tandetny. Nie radzimy wam kupować welonów z taniego tiulu, który wygląda fatalnie nawet z najładniejszą suknią. Modne są welony całkowicie haftowane perłami, welony wykonane z naturalnego jedwabiu o mlecznych i nietypowych odcieniach. Klasyczne welony z miękkiego eurotiulu zawsze dobrze się prezentują, ich tkanina pięknie układa się na ramionach i sukience, dodając sukni delikatności i zwiewności.

Welon z kokardą – jak go wybrać?

Welon jest główną ozdobą Panny Młodej. Właściwy dobór tego dodatku może ozdobić nawet najskromniejszą sukienkę. Zanim wybierzesz welon, musisz najpierw wybrać sukienkę. To styl sukni ślubnej dyktuje rodzaj welonu, a nie odwrotnie.

Welon z kokardą do ramion nadaje pannie młodej kobiecości. Z reguły takie welony są bujne i minimalistycznie zdobione. Aby welon wyglądał harmonijnie z sukienką, należy wybrać modele z odkrytymi ramionami. Szczególnie dobrze wygląda przy sukienkach w stylu księżniczki (gorset i bardzo puszysta spódnica), ponieważ równoważy górne i dolne partie ciała. Z kolei welon z kokardą do łokcia obejmuje plecy i ramiona. Welon kończy się tam, gdzie zaczyna się spódnica, dlatego dobrze komponuje się z suknią balową z bufiastym dołem.