Dieta na płaski brzuch - jadłospis na miesiąc

Większość z nas przybiera na wadze równomiernie, zachowując proporcje. U niektórych jednak zwiększa się przede wszystkim obwód talii i bioder. Dla tych osób wskazane są diety odchudzające brzuch i boki.

Jaka powinna być dieta na płaski brzuch?

Przed wyborem diety warto upewnić się, że twoim problemem nie jest otyłość brzuszna. Wizualnie często wygląda jak powiększony brzuch przy stosunkowo normalnej objętości reszty sylwetki. Ponieważ ten typ otyłości występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet, nazywany jest także „przybieraniem na wadze typu męskiego”. Jeśli wykluczyłaś problemy zdrowotne, powinnaś ponownie przemyśleć swoją dietę. Przyjrzyjmy się bliżej podstawowym zasadom żywieniowym, których należy przestrzegać. Dieta na płaski brzuch powinna przewidywać:

• Rzucenie złych nawyków: alkoholu, palenia, fast foodów, przetworzonej żywności.

• Tygodniowo nie możesz pić więcej niż kieliszek wytrawnego czerwonego wina.

Dieta na płaski brzuch to odmowa spożywania smażonych, tłustych, pikantnych potraw, a także sosów, majonezów, słodyczy i wypieków. Są to produkty wysokokaloryczne i o niskiej zawartości składników odżywczych.

• Zmniejsz spożycie cukru. Punkt ten dotyczy nie tylko minimalizacji ilości słodyczy w diecie. Wyklucz także słodkie napoje gazowane, w tym pakowane soki – zawierają dużą ilość cukru.

Dieta na płaski brzuch – jadłospis na co dzień

Dieta na odchudzanie brzucha i boków polega na unikaniu gotowych dań z kawiarni i restauracji. Jeżeli masz ochotę na spotkanie ze znajomymi, to postaraj się wcześniej zjeść w domu, a jeśli to nie pomoże, to zarezerwuj jeden dzień w tygodniu na takie spotkania i spotkania w kawiarni. Co zatem przewiduje dieta na płaski brzuch? Jadłospis powinien zawierać dania z takich produktów jak płatki zbożowe, jajka, zioła, świeże warzywa i owoce sezonowe. Można również przygotowywać potrawy ze świeżego surowego mięsa, ryb i owoców morza, mleka, sfermentowanego mleka pieczonego, kefiru, kwaśnej śmietany i śmietany. Co wyklucza dieta na płaski brzuch? Jadłospis nie przewiduje potraw smażonych na patelni. Staraj się piec dania na grillu lub w piekarniku na oliwie słonecznikowej, lub z oliwek.

Dieta na płaski brzuch

Co pić na płaski brzuch a czego unikać?

Nie wiesz co pić na płaski brzuch? Pij, gdy poczujesz pragnienie, ale zawsze czystą i niegazowaną wodę pod ręką. Pragnienie jest często maskowane jako uczucie głodu. A jeśli przyzwyczaisz się do gaszenia go wodą, nie będziesz mieć ochoty na wypicie coli ani dodatkowej filiżanki kawy. To, co pić na płaski brzuch jest mniej ważne niż to, czego unikać. • Staraj się nie pić słodkiej herbaty i pij jak najmniej kawy. Nie próbuj zastępować cukru miodem, gdyż miód zawiera tę samą sacharozę, a pod względem ilości może być nawet „słodszy”.

Dieta na płaski brzuch - czego nie jeść podczas odchudzania?

Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, co wyklucza dieta na płaski brzuch. Czego nie jeść podczas odchudzania? Zakazane produkty to:

• Mięso wątpliwego pochodzenia (chowane na hormonach, głównie wieprzowina i kurczak).

• Kiełbaski.

• Tłusta ryba.

• Wędzone mięsa.

• Konserwy mięsne i rybne

Co jeszcze jest zakazane, jeśli twoim celem jest dieta na płaski brzuch? Czego nie jeść? Niewskazany jest cukier i zawartość jego przetworów (słodycze, dżemy), słodkie owoce (banany, winogrona, daktyle, melon), wyroby piekarnicze z mąki premium, ciastka i ciasta, a także pełnotłuste produkty mleczne, lody czy majonez.