Jak wygląda ślub cywilny w plenerze?

Ślub w plenerze to marzenie większości młodych ludzi. A w snach każdej panny młodej towarzyszy mu ciepło, jasne słońce i czyste niebo - wszystko, jak w filmach romantycznych. Rzeczywistość może jednak nie pokrywać się z oczekiwaniami: pochmurna pogoda, brak zaplecza, ciemne zdjęcia. Na szczęście wszystkim tym problemom da się zapobiec.

Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze

Impreza plenerowa jest naprawdę klimatyczna i estetyczna, ale aby wyglądała jak w filmie, należy pamiętać o kilku cechach. Pierwsza to zła pogoda. Jednym słowem na ślub cywilny w plenerze trzeba mieć scenariusz awaryjny. Plan B polega zwykle na przeniesieniu ceremonii do wnętrza. Ale nie wszędzie jest taka możliwość, dlatego ważne jest, aby zwrócić na to uwagę podczas pierwszego przeglądu miejsca. Trzeba też zaopatrzyć się w profesjonalne oświetlenie i zatrudnić specjalistę od oświetlenia. W przypadku złej pogody, bez dodatkowego oświetlenia, ślub cywilny w plenerze nie będzie wyglądać tak efektownie.

Dekoracje na ślub cywilny w plenerze – czyli ile to kosztuje?

Jeśli w dniu ślubu pada deszcz i mży, można zorganizować uroczystość na zewnątrz, ale koniecznie trzeba wypożyczyć parasole dla gości, fotografa, kamerzysty i samej pary młodej, a także zainstalować baldachim dla DJ-a. Jeśli jest upał, przydadzą się parasole. A od komarów i muszek, które budzą się latem, uratuje nas specjalna aparatura odstraszająca.

Jeśli para chce mieć ślub w plenerze, licząc na to, że będzie tanio, to niestety jest to prawie niemożliwe. Same dekoracje na ślub cywilny w plenerze będą kosztować mniej, niż udekorowanie sali, ale zrekompensują to pozostałe wydatki.

Na miejscu musisz rozbić namiot. Rozstawić generatory, catering. Przy okazji o cateringu i jedzeniu: dania na świeżym powietrzu szybciej się psują, dlatego lepiej jest podawać dania bezpośrednio, a na stołach stawiać tylko przekąski.

Dekoracje na ślub cywilny w plenerze to najczęściej balony, ozdoby z krempliny czy papieru. Są one tańsze niż np. świeże kwiaty.

ślub w plenerze

Muzyka na ślub cywilny w plenerze – jak zorganizować miejsce dla DJ?

Nie ma ślubu bez muzyki. W tym przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku ślubu pod dachem. Muzyka na ślub cywilny w plenerze to wyzwanie. Musisz przeciągnąć kable, zapewnić nagłośnienie, a przede wszystkim zorganizować miejsce dla DJ czy orkiestry. Muzyka na ślub cywilny w plenerze to też wyzwanie w postaci ułożenia parkietu do tańczenia.

Jak sformułować zaproszenie na ślub cywilny w plenerze?

Osobną sprawą jest zaproszenie na ślub cywilny w plenerze. W nim musisz zawrzeć wszystkie informacje co do charakteru i przebiegu imprezy. Poinformuj gości, gdzie będą mogli się np. przebrać. Czy cała uroczystość odbywa się na zewnątrz, czy tylko jej część. Zaproszenie na ślub cywilny w plenerze musi zawierać więcej szczegółowych informacji niż tradycyjne zaproszenie.

I nawet w najsłoneczniejszy dzień musisz przewidzieć wiele niuansów. W łazienkach przygotowujemy indywidualne boksy dla gości lub zestawy, w których można znaleźć środek odstraszający komary, wodę termalną, filtr przeciwsłoneczny i inne przydatne drobiazgi. Prosimy gości, aby wybrali odpowiednie buty.