Garnitur dla ojca pana młodego – jaki wybrać?

Rodzice pana młodego są bardzo ważni w kontekście samego ślubu, jak i wesela. Dlatego ich strój powinien być przemyślany i harmonijnie łączyć się z ubraniem pana młodego.

Garnitur dla ojca pana młodego – podstawy wyboru

W co powinien się ubrać ojciec pana młodego na wesele? Oczywiście w garnitur. Powinien to być klasyczny trzyczęściowy strój w kolorze ciemnoniebieskim, czekoladowym lub szarym. Możesz też zdecydować się na inne opcje:

• Dwuczęściowy garnitur dla ojca pana młodego w małą kratkę w kolorze szarym lub ciemnozielonym. Odpowiednia będzie tu koszula w kolorze beżowym, jasnozielonym lub jasnoszarym. Krawat powinien być trochę ciemniejszy.

• Spodnie i koszula są w różnych odcieniach. Tutaj możesz bawić się kolorami, skupiając się na kolorze sukni swojej żony. Jeśli więc mama pana młodego ma sukienkę w kolorze morskiej zieleni, to ojciec pana młodego może spokojnie wybrać szare spodnie, koszulę pasującą do sukni żony i marynarkę w kolorze głębokiego turkusu w połączeniu z szarym krawatem.

• Jeśli chcesz ubrać się ciekawie i chwytliwie, możesz sobie pozwolić na cytrynowy garnitur dla ojca pana młodego z białą koszulą. Ten look jest optymalnym wyborem, jeśli ślub planowany jest latem lub wiosną.

• Dla miłośników surowej klasyki odpowiednie są kolory „mokrego asfaltu” w połączeniu z jasną koszulą. W tym sezonie bardzo popularne są wszystkie odcienie zieleni – od delikatnej jasnej zieleni po khaki. Całość uzupełni zielony krawat, o 2-3 odcienie ciemniejszy od koszuli.

• Dobrym wyborem są też beżowe spodnie, koszula w ciemniejszym odcieniu i marynarka w kolorze kawy z nadrukiem. Całość dopełni muszką. Nie zapomnij także o dodatkach. Stylowe zegarki to świetne rozwiązanie!

Garnitur na wesele dla ojca – 5 głównych zasad

Przede wszystkim garnitur na wesele dla ojca powinien podkreślać urodę żony, mamy i samej panny młodej i tworzyć z nimi jednolitą kompozycję. Dopasowana powinna być także kolorystyka: wyrazista biała sukienka będzie dobrze współgrać z garniturami w chłodnych odcieniach – jasnoniebieskim, szarym, granatowym czy klasyczną czernią. Pod sukienką w kolorze kości słoniowej lepiej wybrać garnitur na wesele dla ojca w ciepłych kolorach: brązowym, beżowym, bordowym itp.

Ponadto weź pod uwagę porę uroczystości: zimą korzystniej będą wyglądać ciepłe, głębokie kolory i miękkie, naturalne tkaniny, a latem lepiej preferować jasne odcienie i jasne tekstury. Zimą lepiej wybrać naturalną wełnę.

Jeśli macie już jedną koncepcję kolorystyczną ślubu – uzgodniono wystrój sali, kolor bukietu i butonierki, suknię Panny Młodej i dodatki – wówczas znacznie łatwiej będzie dokonać wyboru. W takim przypadku garnitur na wesele dla ojca powinien po prostu pasować do ogólnej stylizacji.

Garnitur dla ojca pana młodego

Smoking dla ojca na wesele – kiedy się na niego zdecydować?

Jeśli chcesz wyglądać wyjątkowo elegancko, to najlepszy będzie smoking dla ojca na wesele. Nosi się go do białej koszuli i spodni z szarfą. Kolor muszki można dopasować do sukni ślubnej. To niezwykle formalna wersja stroju, z którą nie warto eksperymentować. Nie zapominaj, że smoking to nadal strój wieczorowy i nie do końca nadaje się na uroczystości w ciągu dnia.

Jeśli smoking dla ojca na wesele nie wydaje ci się odpowiedni, to może rozwiązaniem będzie frak? To kolejne klasyczne rozwiązanie, ale zostawiające więcej miejsca na wyobraźnię. Sam frak jest zwykle ciemnego koloru, ale można pod nim założyć koszulę w dowolnym jasnym odcieniu, a krawat zastąpić szalikiem. Spodnie muszą mieć jednak dwa paski jedwabnej tkaniny wzdłuż zewnętrznego szwu bocznego. Model ten nadaje się na wesela w klasycznym stylu, ale też imprezy na świeżym powietrzu.

Garnitur wizytowy to wersja klasycznego dwuczęściowego garnituru, przeznaczona wyłącznie na specjalne okazje. Cechą charakterystyczną są klapy zaokrąglone z przodu i rozchodzące się na boki. Zewnętrznie przypomina surdut. Uszyty jest z drogiej, wysokiej jakości tkaniny w szlachetnych odcieniach, często z połyskiem. Zapinany jest zazwyczaj na jeden guzik.

Jaki kolor garnituru dla ojca Pana Młodego – zasady wyboru

Na lato możesz wybrać garnitur z lekkiego materiału. Letni garnitur może być wykonany z bawełny lub lnu. Jeśli nie wiesz jaki kolor garnituru dla ojca Pana Młodego będzie tu odpowiedni, to najlepsze będą jasne odcienie. Dla panów po czterdziestce odpowiednie są kolory piaskowy, szarawy i wszystkie odcienie beżu. Połącz klasyczne spodnie i koszulę z krótkim rękawem. To najpopularniejszy zestaw na letnie uroczystości. Idealnie sprawdzą się tutaj szare, lniane spodnie w połączeniu z koszulą w kolorze piaskowym lub delikatnym różu.

To jaki kolor garnitur dla ojca Pana Młodego jest wskazany, zależy głównie od barw stroju młodych. Wybierając swój odcień, musisz zawsze pamiętać, że to oni, a nie ty jest głównym bohaterem tej uroczystości.