Ile przystawek na wesele? Jakie przekąski na wesele wybrać?

Wesele to dla każdej pary niezapomniane i podniosłe wydarzenie. Niezależnie od tego, czy uroczystość planowana jest w restauracji z dużą liczbą gości, czy w domu z bliskimi, szczególną uwagę przywiązujemy do weselnego menu.

Ile przystawek na wesele trzeba przygotować?

Stworzenie menu weselnego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ konieczne jest dokładne obliczenie ilości jedzenia na osobę, uwzględnienie preferencji gości oraz zadbanie o piękną prezentację potraw. O ile jednak z kompozycją dań głównych zazwyczaj jesteśmy sobie poradzić samodzielnie, to otwartym pytaniem pozostaje – ile przystawek na wesele trzeba przygotować?

Kompilując menu, postaw na miniaturowe kanapki, szaszłyki, mini-burgery, rogaliki, koreczki, które można jeść bez sztućców. To ile przystawek na wesele trzeba zamówić, zależy od liczby gości i czasu trwania imprezy. Optymalnie jest przyjąć zasadę, że jedna osoba spożyje przynajmniej po dwie trzy przystawki każdego rodzaju.

Jak wybrać zimne przekąski na wesele?

Przygotowując menu na wesele postaw na minikanapki, bułki, tartaletki, bruschetty, miniburgery, kanapki. Do wyboru są różne nadzienia, w tym mięso, warzywa, czerwona ryba, kawior, szynka, ser i wiele innych składników. Wybierając zimne przekąski na wesele, możesz też zdecydować się na sałatkę Taboule, z tuńczykiem, gruszką i serem. Na bufetowym stole nie może zabraknąć małych, porcjowanych przekąsek z nadzieniem, które można wygodnie zabrać i zjeść bez sztućców. Takie zimne przekąski na wesele to np. kruche tartaletki z nadzieniem warzywnym.

Przekąski są potrzebne jako aperitif. Wśród weselnych przekąsek powinien znaleźć się też półmisek warzyw, pikle, sajgonki, cannelloni, bułki, kanapki i tartaletki. Ponadto potrzebne będą przekąski do alkoholu.

Na weselnym stole odpowiednie są różnorodne sałatki: zarówno lekkie sałatki warzywne, jak i tradycyjne jak śledź pod pierzynką, a nawet sałatka z dziczyzny, mango i przegrzebków. Latem lepiej skupić się na sałatkach warzywnych, bogate, ciężkie sałatki są odpowiednie zimą.

Przystawki na wesele

Najlepsze przystawki na wesele do wódki

Przystawki z ryb to świetna alternatywa dla standardowych weselnych potraw mięsnych. Jednocześnie śledzie w różnej formie, to doskonałe przystawki na wesele do wódki. W tej roli sprawdzą się też faszerowane papryki, kabanosy oraz wszelkiego rodzaju produkty, które mają ostry, słony lub pieprzny smak. Przystawki na wesele do wódki powinny skutecznie „zabijać” cierpki smak alkoholu. Jeśli wesele odbywa się na zewnątrz. Jest w stylu wiejskim czy boho, to możesz na stół podać ogórki kiszone i małosolne. Wielbiciele wysokoprocentowych alkoholi z pewnością docenią twój gest.

Czym są koreczki na wesele?

Koreczki to swoiste odkrycie ostatnich lat. Koreczki na wesele są bardzo proste w przygotowaniu, a jednocześnie uniwersalne. Nadają się jako samodzielna przekąska, doskonale pasują do każdego rodzaju alkoholu – piwa, wina czy wódki. Mogą być zrobione z nadzieniem mięsnym, warzywnym, a także rybami czy nawet kawiorem. Wszystko zależy od twojej inwencji i pomysłowości. Koreczki na wesele należy przygotować w dużej ilości.