Ile kosztuje wypożyczenie garnituru?

Nie każdy mężczyzna ma w swojej garderobie garnitur. Jeśli dress code w twojej pracy nie wymaga formalnego ubioru czy po prostu preferujesz inny styl, to garnitur może być ci po prostu zbędny. Jednak czasami znajdziemy się w sytuacji, gdzie tego typu elementy garderoby są po prostu konieczne. Jeśli nie chcesz inwestować środków finansowych w zakup garnituru, możesz go zwyczajnie wypożyczyć.

Ile kosztuje wypożyczenie garnituru – średnia cena

Przyjęło się sądzić, że wypożyczenie garnituru jest niezwykle drogie. To mit. To ile kosztuje wypożyczenie garnituru, zależy od wielu czynników, ale bez trudu znajdziesz oferty wypożyczenia w granicach od 150 do 300 złotych na weekend. Nieco więcej zapłacisz za wypożyczenie smokingu. Tu trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 400 – 600 złotych. To ile kosztuje wypożyczenie garnituru, zależy oczywiście od modelu który wybierzesz, jego stanu i wielu innych rzeczy.

Od czego zależy cena wypożyczenia garnituru?

Cena w wypożyczalni zależy od wielu czynników. To między innymi:

• Lokalizacja. W dużych miastach ceny będą wyższe.

Cena wypożyczenia garnituru zależy od jego jakości, kroju, modelu. Im droższy dany model garnituru w sklepie, tym droższe będzie jego wypożyczenie.

• Jeśli garnitur jest zupełnie nowy i jest wypożyczany pierwszy raz, to będzie droższy niż model, który był już kilkakrotnie używany.

• Istnieje wiele akcesoriów, które mogą zwiększyć cenę wypożyczenia garnituru. Należą do nich takie rzeczy jak kamizelki, krawaty, spinki do mankietów, a nawet buty. Koszt tych dodatków może być bardzo przystępny lub duży, w zależności od tego, z czego są wykonane.

Cena wypożyczenia garnituru zależy od nietypowego kroju elementu garderoby.• Możesz zdecydować się na wypożyczenie garnituru, który nie będzie idealnie pasować do twojej sylwetki. Możesz poprosić o przeróbkę garnituru, ale musisz liczyć się z tym, że taka usługa będzie dodatkowo płatna.

• Oprócz tego istnieją firmy, które oferują drogie garnitury i smokingi w znacznie niższej cenie ze względu na oferowane specjalne oferty/rabaty. Na przykład, możesz uzyskać znaczną zniżkę na garnitur w mniej popularnym odcieniu.

Garnitur na wesele

Wypożyczalnia garniturów – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczając garnitur, musisz wziąć pod uwagę wszelkie ryzyko z tym związane. Chodzi o konsekwencje związane z jego uszkodzeniem czy zniszczeniem. Dlatego każda wypożyczalnia garniturów ma swój regulamin, który będziesz zmuszony zaakceptować. Wypożyczając dowolny model garderoby, zwróć uwagę na następujące elementy:

• Jak szeroka jest oferta wypożyczalni.

• Czy wypożyczalnia garniturów zapewnia jego pranie po użyciu, czy też koszt czyszczenia jest po twojej stronie.

• Przejrzyj umowę. Sprawdź ją pod kątem kar, jakie grożą za uszkodzenie garnituru czy jego zabrudzenie. Porównaj je z ofertą innych wypożyczalni. Niestety niektóre firmy tego typu „polują” na osoby, które z dowolnej przyczyny doprowadzą do uszkodzenia garderoby i życzą sobie wówczas opłat, które nie są adekwatne do jakości i wartości odzieży.

• Dokładnie sprawdź, na jak długo wypożyczasz garnitur i jaka jest kara za nieterminowe oddanie odzieży.

• Upewnij się, że odzież, którą wypożyczasz, jest czysta, bez uszkodzeń. Jeśli stwierdzisz, że ma ubytki, natychmiast powiadom o tym pracownika wypożyczalni i zażądaj odnotowania tego faktu w umowie.

Jakie zalety ma wypożyczenie garnituru?

Jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie garnituru, niesie to ze sobą wiele korzyści. Największą zaletą jest to, że nie musisz sam pokrywać całego kosztu garderoby. Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz się martwić o to, jak będzie pasował wypożyczony garnitur, ponieważ w ofercie większości wypożyczalni znajdziesz modele w różnym stylu, rozmiarze.

Wypożyczenie garnituru oznacza, że jesteś w stanie zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych przy modelach standardowych i do kilku tysięcy, jeśli chodzi o garnitury z półki premium. To rozwiązanie dla tych mężczyzn, którzy na co dzień nie potrzebują garniturów, a jednocześnie pojawia się wydarzenie, przyjęcie, okazja czy też np. ślub, wesele, gdzie tego typu formalna odzież jest obowiązkowa.

To także alternatywa dla panów którzy chcą zmieniać garnitury na różne okazje, a nie stać ich na posiadanie kilku lub kilkunastu modeli. Korzystając z wypożyczalni, możesz dowolnie zmieniać swój styl z bardziej na mniej formalny. Wybrać garnitur idealnie pasujący do danej okazji – np. mniej reprezentacyjny na imprezę towarzyską i biznesowy na negocjacje firmowe. Jednocześnie redukujesz ryzyko, że jeśli dany model nie przypadnie ci do gustu, nie wydałeś na jego zakup pokaźnej kwoty.