Garnitur ślubny z kamizelką: Czy wciąż są modne?

Tradycyjny męski garnitur ślubny składa się z dwóch głównych części – spodni i marynarki. Nie zapomnij jednak o jeszcze jednym ważnym elemencie – kamizelce. Potrafi magicznie przemienić całą stylizację.

Granatowy garnitur z kamizelką – czy to dobry pomysł?

Kamizelka pozwala nowożeńcom wyróżnić się na tle wszystkich gości weselnych, a także świadczy o nienagannym guście. Najczęściej panowie zakładają na wesele trzyczęściowy garnitur. W tym przypadku kamizelka powinna być dopasowana kolorystycznie do spodni i marynarki. Może to być np. granatowy garnitur z kamizelką. Można jednak pójść w odważniejszym kierunku, wybierając opcję kontrastową. Dzięki temu zestaw będzie stylowy i kreatywny. Ponadto kamizelkę można traktować jako samodzielny element garderoby. Taka stylizacja sprawdza się w ciepłe dni, kiedy ślub odbywa się na świeżym powietrzu.

Granatowy garnitur z kamizelką jest bardziej odpowiedni na formalny, klasyczny ślub w miesiącach jesiennych czy wczesną wiosną.

Czarny garnitur z kamizelką – czy to jedyny wybór

ten sam krawat. Jeśli nie lubisz odważnych eksperymentów i wolisz klasyczne opcje, najlepiej wybrać spodnie i kamizelkę w tym samym kolorze. Takim klasycznym wyborem będzie czarny garnitur z kamizelką. Do takiego zestawu łatwo jest dobrać dodatki.

Jeśli czarny garnitur z kamizelką jest dla ciebie zbyt konserwatywnym wyborem, to w tym sezonie największą popularnością cieszą się kolory szmaragdowy i winny. Najbardziej harmonijnie łączą się z czarną odzieżą. Jeśli panna młoda wybierze klasyczną śnieżnobiałą suknię, pan młody w ciemnym szmaragdowym garniturze będzie wyglądał świetnie. Najlepiej jednak założyć białą koszulę i pasujący krawat lub muszkę.

Garnitur z kamizelką w kratę

Garnitur z kamizelką w kratę w stylu vintage

Wszystkim fanom mody vintage możemy polecić brązowy garnitur z kamizelką w kratę. Ta kolorystyka jest bogata w dużą liczbę różnych odcieni: od sepii po delikatną wanilię. Warto zauważyć, że beżowy trzyczęściowy garnitur z kamizelką w kratę wygląda dość nietypowo i modnie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na strój ślubny panów młodych o jasnej karnacji i niebieskich oczach. Idealny dla nich będzie trzyczęściowy garnitur w kolorze chabrowym lub niebieskim. Dodatkowo bardzo modne są odcienie szarości z metalicznymi nutami, które doskonale uzupełnią ślubny look.

Czym uzupełnić garnitur z kamizelką w innym kolorze?

Kompletny wizerunek pana młodego tworzą nie tylko elementy ubioru, ale także dodatki. Co więcej, należy je dobrać odpowiednio do stroju panny młodej i ogólnego stylu wesela. Garnitur z kamizelką w innym kolorze uzupełni:

• Muszka lub wąski krawat.

• Zegarek na łańcuszku.

• Butonierka.

• Okulary z masywnymi oprawkami.

• Pięknie złożona chusteczka.

Jeśli założysz koszulę z krótkim rękawem lub podwiniesz rękawy koszuli, wizerunek pana młodego będzie wyglądał na pełniejszy. Wybierając dodatki, warto zwrócić uwagę na bazowy kolor kamizelki i koszuli. Koniecznie przymierz dodatek do garnituru ślubnego i przekonaj się, jak będzie on komponował się z głównymi elementami garderoby. Garnitur z kamizelką w innym kolorze to dobre rozwiązanie, ale pamiętaj, że klasyczny zestaw składa się z dwóch - maksymalnie trzech kolorów.