Czy czarna koszula pasuje na wesele?

Ślub to wyjątkowa okazja, niezależnie od tego, czy jesteś osobą wierzącą i organizujesz uroczystą uroczystość dla dużej liczby osób, czy też po prostu małą, skromną uroczystość dla najbliższych. Kiedy dwoje ludzi pragnie zalegalizować swój związek w otoczeniu najbliższych osób i przyjaciół, warto zadbać o to, aby był to wyjątkowy dzień, pełen wyjątkowych wspomnień.

Czarna koszula na wesele – symbolika

Jak wiele elementów naszego życia, także odzież wiąże się z przesądami. Przez lata w ludzkich umysłach pojawiały się przekonania stanowiące wygodne wyjaśnienia różnych sytuacji. Jeśli ktoś ma pecha, można zwalić winę na lustro. Jeśli dziecko było kapryśne, winę zrzucano na brak czerwonej wstążki. Ślub jest pełen przesądów. To za ich pośrednictwem pan młody nie może przed ślubem zobaczyć panny młodej w sukni, za ich pośrednictwem suknia ślubna jest biała i towarzyszy jej welon lub wianek. Przesądy tak zakorzeniły się w kulturze, że czarna koszula na wesele stała się czymś niepożądanym. Czarne ubrania kojarzą się z żałobą i pogrzebami, stąd przekonanie, że czarna koszula na wesele jest niczym stłuczone lustro, może sprowadzić na narzeczoną wiele lata nieszczęść.

Kiedy wskazana jest czarna koszula na wesele - jako gość możesz ją włożyć

Choć trendy w strojach ślubnych wydają się przychodzić i odchodzić, zawsze aktualne pozostaje jedno pytanie: czy wskazana jest czarna koszula na wesele. Jako gość w dzisiejszych czasach możesz włożyć ten rodzaj garderoby. Ubranie się na czarno na wesele, czy to z czarnym krawatem, czy z motywem czarno-białym, to świetny wybór, szczególnie w przypadku bardziej formalnych kreacji. Do czego pasuje taka czarna koszula na wesele? Jako gość możesz w ten sposób dodać stylizacji odrobinę wyrafinowania, autorytetu i klasy.

Czarna koszula na wesele

Stylizacja i czarna koszula na wesele - savoir vivre

Noszenie czerni na letnim weselu, jest całkowicie dopuszczalne, ale należy pamiętać, że ciemniejsze odcienie mogą zatrzymywać ciepło. W takim przypadku wszystko może skomplikować właśnie czarna koszula na wesele. Savoir vivre nie określa zasad, z jakiego materiału ma być ten element garderoby. Jeśli ceremonia, śniadanie lub przyjęcie odbywają się na świeżym powietrzu przy słonecznej pogodzie, szukaj lekkich tkanin, takich jak moher lub delikatna wełna.

Musisz też wiedzieć, kiedy niewskazana jest czarna koszula na wesele? Savoir Vivre jasno to określa. Bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na zasady ubioru określone w zaproszeniu. Ponadto, jeśli w zaproszeniu wyraźnie wspomniano o zasadach ubioru wykluczających czerń, np. w przypadku białego krawata , należy uszanować wolę gospodarzy i zachować swój ten strój na inny dzień.

Co symbolizuje czarna koszula w naszej kulturze?

Musisz też wiedzieć co symbolizuje czarna koszula w naszej kulturze. W połowie XIX wieku na Zachodzie oficjalnym kolorem pogrzebów stał się czarny. Nosili go bliscy w czasie żałoby, dlatego też kolor ten zaczął kojarzyć się ze śmiercią. Ale przez ostatnie dwa stulecia wiele się zmieniło i teraz to, co symbolizuje czarna koszula, zależy od sytuacji.

Ubranie się na czarno na wesele, czy to z czarnym krawatem, czy z motywem czarno-białym, to świetny wybór, szczególnie w przypadku bardziej formalnych kreacji.