Fryzury ślubne z welonem – jaką wybrać na swoje wesele?

Welon to szczególny atrybut sukni ślubnej, któremu nadajemy ogromną wagę. I choć współcześnie niektóre panie rezygnują z tego romantycznego dodatku, nadal wielu trudno sobie wyobrazić klasyczny wizerunek panny młodej bez welonu. Ważne jest jednak, aby ten dodatek współgrał z sukienką, biżuterią i fryzurą.

Fryzura ślubna z welonem – biżuteria i dodatki

Dobór welonu do sukni nie jest szczególnie trudny – wystarczy założyć suknię i przymierzyć różne modele welonu. Ale wybór fryzury ślubnej z welonem może być problemem. Fryzura ślubna z welonem powinna być dopasowana do twojego typu urody i sylwetki. Np. do bardzo długiego welonu pasuje w pełni zebrana fryzura, tradycyjna muszla z figlarnymi lokami na skroniach lub stylizacja z wysokim stanem. Taki welon najczęściej zdejmujemy po części oficjalnej i sesji zdjęciowej. Dlatego fryzura ślubna z welonem musi wyglądać doskonale przez resztę wieczoru. Wybierając biżuterię w tym przypadku, należy skupić się na stylu i fakturze sukienki.

Jeśli ten dodatek jest zakładany z tyłu głowy, to odpowiedni będzie kucyk ślubny z welonem. Alternatywą są warkocze o złożonym splocie, fryzury boczne czy stylizacja grzebieniem w stylu greckim. Welon zakładany z tyłu wykonany jest z delikatnego materiału, który tylko nieznacznie zakrywa fryzurę lub wręcz wypływa spod niej. Dodatek otula ramiona panny młodej, dlatego możesz wybrać dużą biżuterię pasującą do takiego welonu. Sprawdzi się tu naszyjnik z pereł, kolczyki żyrandole z kamieniami szlachetnymi.

Rozpuszczone włosy z welonem

Rozpuszczone włosy z welonem cap juliet

Cap Juliet świetnie prezentuje się na bardzo młodych Pannach Młodych o delikatnych rysach. Część welonu całkowicie zakrywa głowę, przypomina czapkę lub bandanę wykonaną z koronki, lub tiulu. Z tyłu głowy kaskada zwiewnego materiału spływa po plecach. Sprawdza się tu rozpuszczone włosy z welonem. Cap juliet świetnie wpisuje się w wesela tematyczne w stylu retro i boho. Rozpuszczone włosy z welonem można ułożyć w sposób dowolny. Fryzura powinna być gładka, spod welonu mogą wystawać zalotne krótkie pasma lub długie loki.

Welon cap juliet jest często wykonany z koronki i ozdobiona kamieniami lub perłami. W przypadku biżuterii warto postawić na drobne, eleganckie kolczyki, aby nie przeciążać stylizacji. Dodatkowo tego typu welon najlepiej prezentuje się w przypadku zamkniętych sukienek, w takim przypadku biżuteria jest raczej zbędna.

Do czego pasuje kok hiszpański z welonem?

Jeśli masz ochotę na kucyk ślubny z welonem lub kok hiszpański, to optymalnym wyborem będzie welon z delikatnego materiału, najlepiej prześwitującego. Doskonale nadaje się do puszystych, wielowarstwowych sukienek. Siateczkowy welon ledwo zakrywający twarz idealnie sprawdzi się do eleganckich sukienek wizytowych, zwłaszcza w stylu retro. Kok hiszpański z welonem powinien dobrze zachować swój kształt. Mocowany jest do fryzury za pomocą spinki do włosów z ozdobą. Welon ten obejmuje misterną, złożoną stylizację z włosami zebranymi. Idealny dla Panny Młodej z krótkimi włosami, pozwala skupić się na pięknie szyi i dekoltu.