Weselne fryzury na średnich włosach

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, nic więc dziwnego, że panie, które stają na ślubnym kobiercu chcą w tym dniu wyglądać zjawiskowo. Także zaproszeni gości chcieliby w tym dniu wyglądać elegancko i szykownie. Zarówno panny młode, jak panie zaproszone na ślub i wesele dużą wagę przykładają nie tylko do wyboru kreacji, ale też fryzury. Jeśli masz włosy średniej długości, to niezależnie od tego, czy jesteś przyszłą panną młodą, czy gościem, masz do wyboru mnóstwo fryzur, z wybraniem tej, która najlepiej podkreśli Twoją urodę nie będziesz mieć żadnych problemów.

Jakie są rodzaje ślubnych fryzur?

Ze średnich włosów można wykonać różnorodne fryzury, ale nie wszystkie są odpowiednie na wesele, fryzura ślubna średnie włosy musi przecież doskonale wyglądać przez całe przyjęcie, które na ogół trwa aż do białego rana. Na szczęście wśród wielu rodzajów fryzur ze średnich włosów wiele jest takich, które na pewno błyskawicznie się nie rozpadną. Do wyboru masz nie tylko różnorodne upięcia, możesz zdecydować się także na rozpuszczone włosy – proste, rozpuszczone lub lekko pofalowane pasma to najbardziej prosta fryzura na wesele, na jaką możesz się zdecydować niezależnie od tego, czy jesteś panną młodą, czy zaproszonym gościem. Taka prosta fryzura na wesele średnie włosy daje ogromne pole do popisu – fryzurę możesz ozdobić kwiatami, ozdobną spinką albo kokardą. Zmysłowe, zaczynające się od ramion loki to propozycja idealna dla tych pań, które interesują fajne fryzury na średnie włosy. Taka asymetryczna fryzura doskonale będzie pasowała do asymetrycznej kreacji. Bujne loki doskonale prezentują się nie tylko na rozpuszczonych, ale także na upiętych włosach – można je spiąć w niski lub wysoki kok. Do jednych z najbardziej modnych fryzur zalicza się te z warkoczem. To fajne fryzury na średnie włosy, które mają wiele wariantów – możesz zdecydować się na klasyczny warkocz francuski, zapleść dobierany warkocz wokół głowy albo część włosów spleść w warkocz i połączyć go z pozostałymi pasmami w kok. Warkocze doskonale sprawdzą się nie tylko dla panny młodej, to także świetne fryzury na wesele włosy średnie jako gość. Zaletą warkoczy na wesele jest to, że są one odpowiednie dla pań w różnym wieku, świetnie będą w nich wyglądały nie tylko dorosłe kobiety, ale także małe dziewczynki i nastolatki. Modną alternatywą dla warkocza jest kucyk. To fryzura, która sprawdza się nie tylko dla dziewczynek, z powodzeniem możesz się na nią zdecydować jako panna młoda albo gość. To doskonałe uczesanie, jeśli chcesz optycznie wydłużyć szyję, do kucyka możesz dodać efektowne ozdoby.

Weselna fryzura na średnich włosach

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Niezależnie od tego, czy na ślubie i weselu chcesz doskonale wyglądać i dobrze się czuć jako panna młoda, czy gość, pamiętaj, aby wybierając dla siebie fryzurę wziąć pod uwagę kształt twarzy. Wyróżnia się pięć kształtów twarzy:-podłużną (pociągłą);-owalną;-kwadratową;-okrągłą;-trójkątną.

W najlepszej sytuacji jesteś, gdy masz owalną twarz, spośród wszystkich kształtów twarzy jest ona bowiem najbardziej proporcjonalna, dzięki temu pasuje do niej każda fryzura na wesele średnie włosy. Jeśli masz twarz pociągłą potrzebujesz uczesania, które ją optycznie skróci. W przypadku kwadratowych rysów twarzy potrzebujesz fryzury, która je złagodzi, najlepsze dla Ciebie będą fryzury asymetryczne. Okrągły kształt twarzy nie lubi gładko zaczesanych włosów, wybieraj dla siebie fryzury, które optycznie wyszczuplą twarz.  Zrezygnuj z wysokich koków, jeśli jesteś właścicielką trójkątnej twarzy.

Jaka fryzura do kreacji?

Fryzura na wesele średnie włosy powinna pasować do stroju, który masz zamiar w tym dniu założyć, w szczególności do kroju sukni. Jeśli zdecydujesz się na suknię, która ma odkryte plecy, to niezależnie od tego, czy jesteś panną młodą, czy gościem, zdecyduj się na wysoki kok, który nie będzie zasłaniał tego elementu. Do sukienki w stylu księżniczki pasuje fryzura z luźno opadającymi lokami, możesz zdecydować się również na gładki kok – aby wyglądał jeszcze bardziej szykownie, wepnij do niego spinkę z cyrkoniami lub zdecyduj się na inną biżuteryjną ozdobę. Rozpuszczona włosy z lokami będą pasować do sukienki z odkrytymi ramionami. Koki to fryzury na wesele włosy średnie jako gość pasujące do każdej stylizacji,  będą odpowiednie także dla panny młodej. Uczesanie to występuje w dwóch wariantach, możesz zdecydować się na kok upięty nisko albo wysoko. Niezależnie od tego, na jaką fryzurę się zdecydujesz, umów się na próbne uczesanie, przekonasz się, czy wybrana fryzura jest odpowiednia dla Ciebie.