Jak założyć welon do rozpuszczonych włosów?

Fryzura z welonem to obowiązkowy element wizerunku panny młodej. Jak odpowiednio dobrać welon i czym go zastąpić, jeśli nie pasuje do fryzury?

Jaki wybrać welon na rozpuszczone włosy?

Single Tier to najprostszy welon. Rozpuszczone włosy idealnie pasują do tego modelu. Sprawdzą się tu klasyczne fryzury: loki, rozpuszczone luźno włosy, a także niskie koki. Innym popularnym wyborem jest piętrowy welon. Rozpuszczone włosy powinny tu występować obok puszystej sukni. Łączy się go z kręconymi lokami, fryzurami w stylu hollywoodzkim, a także stylizacją z użyciem diademu. Warstwowy welon do rozpuszczonych włosów jest długi i luksusowy. Dobrze komponuje się ze złożonymi stylizacjami i tkaniem. Pamiętaj też, że istnieje kilka zasad obowiązkowych, kiedy wybieramy welon do rozpuszczonych włosów:

• Kobiety o okrągłej twarzy powinny wybrać gładki krótki welon na rozpuszczonych włosach. Ułożenie powinno być wysokie, aby wizualnie rozciągnąć proporcje.

• Właścicielkom twarzy kwadratowej pasować będzie dość długi welon na rozpuszczonych włosach - nie krótszy niż do łokci. Fryzura powinna być obszerna i kobieca: loki lub bujne loki.

• Kobiety o twarzy owalnej i trójkątnej pasuje większość fryzur ślubnych i dodatków. Nie zapominaj jednak, że masywna, obszerna stylizacja - nie jest dla ciebie.

• Właścicielkom szerokich bioder i obszernej dolnej części ciała pasuje krótki bujny welon. Sprawi, że sylwetka będzie bardziej harmonijna.

• Bujny biust i wystający brzuszek najlepiej zamaskować długim prześwitującym welonem.

• Dziewczyny w rozmiarze plus size powinny wybierać skromne modele o minimalnym rozmiarze - siatki lub welony - ponieważ obszerny welon optycznie powiększa sylwetkę.

• Drobne panny młode mogą zdecydować się na średniej długości welon, ponieważ może wizualnie nieznacznie zmniejszyć wzrost.

• Jeśli masz szerokie ramiona, lepiej wybrać welon do łokcia i poniżej.

Długi welon na rozpuszczone włosy

Co zamiast welonu na ślub?

Alternatywą jest wianek ślubny boho lub tiara jako opaska ślubna do włosów. Tiary różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem i materiałem. Niezależnie od tego, jaki jest diadem, cienki, szeroki, obszerny lub bardzo wąski, zawsze wygląda olśniewająco na długich rozpuszczonych włosach. Zarówno dodatek, jak i fryzurę można ozdobić cyrkoniami, kamieniami, perłami. Również diadem należy łączyć z innymi atrybutami panny młodej. Pasują tu długie, bufiaste suknie. Czy jest to wianek ślubny boho, czy tiara – nie należy ich łączyć z krótkimi sukienkami.

Opaska ślubna do włosów, w zależności od materiału, może sprawić, że będziesz wyglądać skromnie lub wręcz przeciwnie – wyzywająco. Popularnością cieszą się wianki ze sztucznymi kwiatami, takie kompozycje bardzo trudno odróżnić od żywych. Metalowe dodatki w postaci gałązek prezentują się doskonale. Oryginalności doda wianek lub obręcz ozdobiona sztucznymi piórami, kryształkami, tekstylnymi pąkami. Bandaże i wstążki najlepiej łączyć kolorem z sukienką. Koronkowe dodatki pasują do stylu boho lub rustykalnego, a satynowa sukienka będzie uzupełnieniem klasycznego wyglądu.