Kiedy nie zakładać welonu na wesele?

Welon, choć jest klasycznym dodatkiem ślubnym, nie pasuje do każdej stylizacji. Kiedy zrezygnować z welonu i czym go zastąpić?

Kiedy nie zakładać welonu i nadal wyglądać olśniewająco?

Welon jest tradycyjnym symbolem panny młodej, jej niewinności i czystości, ale nie zawsze powinien być obowiązkowym dodatkiem. To kiedy nie zakładać welonu, zależy między innymi od tego, jaką suknie wybierzesz. Suknia ślubna o skomplikowanym kroju, z oryginalnym zdobieniem, odkrytymi plecami czy figurowymi wycięciami nie potrzebuje dodatkowych akcesoriów. W takim przypadku welon może ukryć ciekawe wykończenie sukni. To kiedy nie zakładać welonu, jest też uzależnione od twojej aktywności.

Welon jest odpowiedni na ślub i sesję zdjęciową, ale podczas bankietu i tańca długi welon raczej będzie ci przeszkadzał. Jednocześnie wybierając fryzurę ślubną, zastanów się, czy welon nie zepsuje jej wyglądu, czy będzie odpowiedni i czy nie ukryje pracy stylistki. Jeśli z jakiegoś powodu welon i fryzura nie pasują do siebie, wybierz bardziej odpowiedni dodatek.

Lepiej z welonem czy bez niego?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lepiej z welonem czy bez weź pod uwagę charakter uroczystości. Jeśli Ty i Twój narzeczony jesteście zwolennikami klasyki, a do waszej stylizacji wybraliście już klasyczną bufiastą sukienkę, śmiało dobierzcie do niej welon. Długi welon dopełni wybraną stylizację i doda uroczystości szlachetności i elegancji.

Jednocześnie w sklepach bardzo łatwo jest znaleźć godną alternatywę dla welonu, zwłaszcza jeśli Twój wizerunek jest daleki od klasycznego. Na przykład wianek we włosach będzie harmonijnie wyglądał na weselu w stylu boho, a jeśli wesele jest urządzone w miejskim stylu, postaw na minimalistyczne dodatki.

To czy lepiej z welonem, czy bez niego zależy też od stopnia wygody. Jeśli planujesz stylizację, która pozostanie kompletna i niezmienna przez cały dzień ślubu, noszenie welonu tylko na ceremonię nie ma sensu. Jeśli przez większość czasu nie potrzebujesz welonu, po prostu z niego zrezygnuj.

welon weselny

Co zamiast welonu – alternatywne dekoracje

Jeśli nie wiesz, co zamiast welonu będzie odpowiednią dekoracją, to alternatywą może być diadem, korona lub tiara. Każda fryzura będzie wyglądać odświętnie, jeśli dodasz do niej diadem. Ozdoba ta idealnie nadaje się do sukienek w stylu klasycznym - bufiastym i wąskim. Jednak jeśli, to co zamiast welonu, to ma być diadem, to weź pod uwagę kształt swojej twarzy: wysoki diadem rozciągnie okrągłą twarz, a mały harmonijnie wpasuje się w wizerunek panny młodej o owalnym lub trójkątnym typie twarzy.

Wianek zamiast welonu – idealna dekoracja na ślub w stylu boho

Wianek z kwiatów będzie doskonałym zamiennikiem welonu. Nie tylko jest efektowny sam w sobie. Wianek zamiast welonu sprawi, że twoja stylizacja jest bardziej świeża i kobieca. Wianek zamiast welonu, idealnie nadaje się na wesela w stylu boho lub gdy uroczystość odbywa się w plenerze. Kwiaty doskonale uzupełniają wiosenny lub letni wygląd Panny Młodej. Najważniejsze, aby przynajmniej w jednym elemencie, ten dodatek we włosach miał coś wspólnego z bukietem lub z ogólną kolorystyką uroczystości weselnej.