Welon z wiankiem na ślub – idealne połączenie

Wśród dodatków do ślubnej sukni bardzo ważne miejsce zajmuje welon. Towarzyszy on pannom młodym od stuleci, przez wieki przeszedł jednak ogromną metamorfozę i dzisiaj panie, które stają na ślubnym kobiercu mają do wyboru mnóstwo różnorodnych możliwości. Wybranie odpowiedniego welonu może nie być łatwe, powinien on bowiem pasować do sukni, musi korespondować z jej krojem, fasonem i kolorem, Wybór jest tym trudniejszy, że obecnie do wyboru jest wiele różnych fasonów welonów.

Co symbolizuje welon?

Welon ślubny nie jest współczesnym wynalazkiem, był znany już przed naszą erą. Wówczas jednak pełnił zupełnie inną rolę niż obecnie – miał za zadanie chronić pannę młodą przed kuszącymi ją demonami i złymi duchami. W bliższych nam czasach rolą welonu było zasłonięcie twarzy panny młodej do chwili, aż młoda para złoży małżeńską przysięgę, której przypieczętowaniem był pocałunek. Bardzo długo welon był symbolem czystości i dziewictwa, obecnie jednak coraz częściej jest po prostu atrakcyjnym dodatkiem do ślubnej sukni.

Jaki rodzaj welonu wybrać?

Welon ślubny to dodatek, który występuje w wielu różnych rodzajach, jeśli odpowiednio go dobierzesz, podkreśli atuty Twojej figury, ale może Ci też pomóc w ukryciu jej niedoskonałości. Jeśli stajesz na ślubnym kobiercu, możesz zdecydować się na welon:-katedralny. Jest bardzo długi, jego długość zaczyna się od trzech metrów;-kaplicowy – jest krótszy od poprzedniego, maksymalnie ma trzy metry długości;-kościelny – najkrótszy spośród wszystkich rodzajów welonów, sięga do kolan lub maksymalnie do łydek, jest najczęściej wybieranym rodzajem welonu.

Do wyboru masz także welon hiszpański – to krótki welon z koronki, którego się nie upina, a jedynie układa na głowie panny młodej. Jeśli zdecydujesz się na ślubną sukienkę w stylu lat pięćdziesiątych, dobierz do niej welon w stylu birdcage, jest on krótki, zakryje tylko część Twojej twarzy. Do wyboru masz także wianek ślubny z welonem – jest to rozwiązanie, które da Ci najwięcej możliwości personalizacji.

Jakie zalety ma wianek ślubny z welonem?

Jeśli zdecydowałaś się na wesele z motywem przewodnim i wybierasz dla siebie wianek ślubny z welonem, pamiętaj, że musi on pasować do zarówno do motywu, jak i charakteru ceremonii ślubnej. Jeśli jesteś zwolenniczką klasyki, postaw na prosty welon połączony z wiankiem wykonanym z takich kwiatów, jak: kalie, kremowe albo róże,białe orchidee. Takie dodatek najlepiej pasuje do sukni ślubnej o tradycyjnym kroju, doskonale uzupełni na przykład ślubną kreację z trenem. Do wesela w stylu glamour pasować będzie wianek ślubny bogato ozdobiony drobnymi perełkami i kryształkami. Doskonale uzupełni on suknię ozdobioną haftami. Do wesela w stylu rustykalnym wybierz wianek wykonany z polnych kwiatów, takich jak rumianki, chabry czy stokrotki.

Długi welon i wianek

Jak dobrać odpowiedni wianek ślubny?

Dobierając wianek i welon do ślubu kieruj się przede wszystkim własnym gustem, ale pamiętaj, że musisz trzymać się pewnych zasad, aby Twoja kreacja była spójna i szykowna. Kwiaty, z których powstanie wianek powinny być takie same, jak te, które znajdą się w Twoim bukiecie ślubnym. Kolor wianka powinien taż pasować do Twojego typu urody – wianek ślubny w ciemniejszej tonacji kolorystycznej (np. bordowy) wybierz, gdy jesteś brunetką i masz wyrazistą urodę, jeśli jednak jesteś blondynką o delikatnej urodzie, zdecyduj się na jasne kwiaty. Dobierając wianek weź pod uwagę także rodzaj fryzury ślubnej. Wianki mogą być bardzo różne, dlatego pięknie będą wyglądały z większością welonów, sprawdzi się nawet długi welon i wianek. Niezależnie od tego, jaki wianek wybierzesz, welon doczep do włosów tuż pod nim.

Jakie kwiaty na wianek ślubny?

Wianek i welon do ślubu stanowi doskonałe połączenie, na takie ozdoby decyduje się mnóstwo kobiet. Jeśli Ty także zdecydowałaś się na taką ozdobą, do wyboru masz wianki wykonane zarówno z żywych, jak i sztucznych kwiatów. Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Na wianek wykonany ze sztucznych kwiatów zdecyduje się wtedy, gdy w miesiącu, w którym bierzesz ślub wybrane przez Ciebie kwiaty nie są dostępne. Wianek ze sztucznych kwiatów sprawdzi się także w upały i duże mrozy – w odróżnieniu od tego z żywych kwiatów przez cały czas trwania ceremonii i wesela będzie wyglądał tak samo efektownie. Co ważne, wcale nie musisz decydować się na wianek z kwiatów – świetnie sprawdzi się także biżuteryjny pół wianek i welon. Na tego typu ozdobę zdecyduj się, gdy wybrałaś prostą suknię pozbawioną nadmiernej ilości ozdób. Taki delikatny wianek i welon do ślubu będą pasować również do ceremonii w stylu retro.