Co zamiast kwiatów na ślub? Oryginalne pomysły

Większość nowożeńców jest raczej praktyczna. Dlatego nie każda para młoda jest zachwycona pomysłem otrzymania kilkudziesięciu bukietów od gości uroczystości. Niekiedy znacznie lepiej - zamiast kwiatów wręczyć na ślubie coś pożytecznego lub niezapomnianego.

Co zamiast kwiatów na ślub – praktyczne upominki

Wręczanie bukietu na ślub, a także na inne święta, to tradycja, która istnieje od kilku stuleci. Jej korzeni należy szukać na dworach – początkowo kwiaty otrzymywali jedynie dobrze urodzeni. Kult uprawy kwiatów wywodzi się z ogrodów królewskich. Dziś jednak nie wszyscy nowożeńcy widzą sens i potrzebę otrzymywania bukietów w prezencie. Rodzi to pytanie: co zamiast kwiatów na ślub?

Zaproszenie na ślub to narzędzie, za pomocą którego możesz wyrazić swoje życzenia. To właśnie w zaproszeniu nowożeńcy piszą, jaki prezent ślubny chcieliby otrzymać zamiast bukietów. Jeśli w zaproszeniu masz jednoznaczne wytyczne, to twój dylemat – co zamiast kwiatów na ślub, został wyjaśniony.

Jeśli nowożeńcy nie przekazali konkretnych wskazówek dotyczących prezentów, a oryginalne pomysły nie przychodzą ci do głowy, dobrym rozwiązaniem jest wręczenie bukietu słodyczy. Po pierwsze taki prezent może być przechowywany znacznie dłużej niż prawdziwe kwiaty, a po drugie sprawi prawdziwą radość miłośnikom słodyczy.

Co zamiast kwiatów na wesele – dopasuj podarunek do potrzeb gospodarzy

Najczęstszym prezentem, zamiast kwiatów na ślub, jest wysokiej jakości, drogi alkohol. Na taką okazję jak ślub najlepsze jest dobrze dojrzałe wino. Jeśli nadal nie wiesz – co zamiast kwiatów na wesele, to pomyśl o książkach. Często nowożeńcy tworzą z wyprzedzeniem listę książek do przyszłej rodzinnej biblioteki i udostępniają ją wszystkim gościom online: aby oni z kolei mogli wybrać, którą książkę podarować zamiast bukietu ślubnego. Innym sposobem jest poinstruowanie gości, aby podarowali jedną ze swoich ulubionych książek, dając w ten sposób parze rekomendację.

To, co zamiast kwiatów na wesele wręczysz, zależy też od twoich możliwości. Jeśli nie stać cię na alkohol lub upierasz się bardzo przy prezencie „roślinnym”, to pomyśl o rodzinach ozdobnych.

wesele

Oryginalne prezenty, czyli co zamiast kwiatów na ślub cywilny

Nie masz pojęcia co, zamiast kwiatów na ślub cywilny przynieść? A może karma dla zwierząt? Ten pomysł na prezent ślubny to strzał w dziesiątkę dla tych par, które mają zwierzaka. Ważnym punktem jest określenie, jaki rodzaj pożywienia preferuje ulubione zwierzę pary. Stworzenie zapasu jedzenia na miesiące do przodu to świetne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić budżet nowożeńcom.

A co zamiast kwiatów na ślub cywilny, kiedy para młoda nie ma zwierząt domowych? Jeśli wybierasz się na ślub melomanów, doskonałym prezentem będą dla nich płyty muzyczne.

Co kupić na wesele zamiast kwiatów, jeśli chcesz się wyróżnić wśród gości?

Nie wiesz co kupić na wesele zamiast kwiatów, jeśli chcesz się wyróżnić wśród gości? Możesz zaskoczyć wszystkich pięknym zestawem z różnymi rodzajami herbat lub kaw, zebranymi specjalnie na ich ślub. Doskonałym rozwiązaniem jest też jadalny bukiet wykonany z owoców i jagód. Taki apetyczny prezent z pewnością ucieszy parę młodą znacznie bardziej niż kwiaty. Nie wiesz Co kupić na wesele zamiast kwiatów, jeśli chcesz być oryginalnym? Podobnym pomysłem jest pudełko z egzotycznymi suszonymi owocami, ręcznie robionymi słodyczami lub innymi nietypowymi słodkościami.