Bez względu na to, jaki strój wybierze panna młoda, głównym dodatkiem do niego zawsze będzie bukiet. Według starożytnych wierzeń rośliny odstraszają złe duchy. Bukiet ślubny powinien ozdabiać, łączyć się ze strojem, przyciągać uwagę. Zdradźmy sekrety florystów, na co zwrócić uwagę przy wyborze uroczej kompozycji.
Ile kwiatów w bukiecie ślubnym powinno być?
Tradycyjnie bukiety składają się z nieparzystej liczby roślin z pominięciem liczby 13. W niektórych państwach Europy kwiaty na bukiet ślubny odzwierciedlają ilość gości. Dwa kwiaty w tym przypadku symbolizują parę młodą. Sam bukiet nie powinien być zbyt obszerny. Z jednej strony bukiet wtedy naprawdę wygląda imponująco. Ale lepiej skupić się na formie. Sam bukiet kwiatów na ślub może mieć dowolny kształt.
• Okrągły - uniwersalny bukiet pasujący do sukienki w dowolnym stylu. • Sterczący- kompozycja kwiatów na długich łodygach, zebranych razem, doskonale prezentuje się w rękach wysokiej panny młodej.
• Biedermeier - rodzaj okrągłego bukietu, składającego się z koncentrycznych kół o różnych kolorach i średnicach.
• Kaskada - bukiet kwiatów na ślub, gdzie kompozycja pąków kwiatowych i zieleni, bujna w górnej części, opadaj kaskadowo w dół, "płynność" powstaje dzięki przeplataniu się cienkich źdźbeł trawy.
• Glamelia - wygląda jak jeden ogromny pąk kwiatowy, ale jest ręcznie składany z pojedynczych płatków świeżych róż, mieczyków, kamelii.
• Wegetatywny - bukiet gałązek roślin kwitnących, kwiatów, z dodatkiem szyszek, jagód, pęczków jarzębiny, kaliny.
Jakich kwiatów nie powinno być w bukiecie ślubnym?
Kwiaty w bukiecie ślubnym powinny współgrać z wizerunkiem panny młodej. Każdy kwiat ma odpowiednie znaczenie i może wpływać na znaczenie całego bukietu. Najczęstsze kwiaty na bukiet ślubny to:
• Róże - w zależności od koloru oznaczają czystość i niewinność, miłość, czułość, jedność.
To z jakich kwiatów bukiet ślubny skomponujemy, wpływa na symbolikę konstrukcji. Równość i jedność oznacza równą liczbę pąków o różnych kolorach. Chcąc wykonać bukiet z egzotycznych roślin, należy wziąć pod uwagę ich kompatybilność, siłę aromatu, trwałość. Najpopularniejsze kwiaty to białe, różowe, kremowe. Nierozwinięte pąki wyglądają bardzo elegancko. Są w stanie stać znacznie dłużej niż w pełni otwarte kwiaty. Róże i piwonie jako część bukietu ozdobią też włosy panny młodej, pasek sukni, butonierkę dla pana młodego. Warto wziąć pod uwagę porę roku. Letnie bukiety z dodatkiem polnych kwiatów wyglądają delikatnie i bardzo świeżo. Wiosną bukiety muscari, kwiatów jabłoni, żonkili, tulipanów w różnych kolorach wygląda romantycznie. Róże są odpowiednie o każdej porze roku.
Zostaw komentarz